Голландська асоціація, що представляє 400 холодильних та кондиціонерних компаній, виступила із засудженням пропозицій, поданих Нідерландами, стосовно заборони HFC та HFO відповідно до нової директиви  REACH.

У липні Нідерланди разом з Німеччиною, Норвегією, Швецією та Данією спільно подали пропозицію про заборону широкого діапазону PFAS речовин (пер- та поліфторалкільних хімічних речовин), в число яких входить понад 4700 хімічних речовин, включно з HFC та HFO. Деякі з цих речовин, як відомо, є високостійкими у навколишньому середовищі, забруднюючи ґрунтові води, поверхневі води та ґрунт, та чинять серйозний вплив на здоров’я.

Асоціація NVKL наполягає на тому, що така заборона буде мати “серйозні наслідки” для холодильної та кондиціонерної індустрії, та вважає, що директива зі фторовмісних газів є “правильним європейським законом” для регулювання використання синтетичних холодоагентів.

“Окрім цього, HFC та HFO відносно швидко розкладаються на речовини (TFA), які також зустрічаються у природі. Потому вони набагато менш стійкі, ніж багато інших PFAS речовин, що дає ще одну причину не включати ці речовини до європейського списку заборонених хімічних речовин”, – говорять представники групи.

Асоціація NVKL визнає, що на даний момент є ще багато сумнівів щодо того, як буде просуватись ситуація з цими пропозиціями, але обіцяє вплинути на ситуацію в Нідерландах, а також через європейську організацію вищого рівня AREA.

https://www.coolingpost.com/world-news/hfc-hfo-ban-would-have-major-consequences/