Група європейських виробників Eurovent відхилила заяви Єврокомісії, що гідровуглецеві холодоагенти можуть замінити гідрофторвуглеці в системах кондиціонування до 2030 року, як “абсолютно нереалістичні”.

Дана заява була представлена в інформаційному документі, представленому Єврокомісією для ключових компаній галузі, який описує попередні результати Аналізу директиви з фторовмісних газів. Цей інформаційний документ пропонує заборонити використання HFC з показником GWP 750 та вище у нових стаціонарних кондиціонерах та теплових насосах потужністю понад 12 кВт. Це фактично означає заборону холодоагенту R410A.

Група Eurovent не згодна з варіантом, описаним у документі, що гідровуглеці можуть використовуватись у 90% невеликих теплових насосів з 2025 року, а також у всіх великих сплітах та VRF-системах до 2030 року.

В своїй заяві Eurovent називає такий варіант заміни нереалістичним та скептично ставиться до розрахунків, які використовувались при моделюванні.

“Дані Eurovent про поточне охоплення ринку нефторованими холодоагентами показує, що таке моделювання абсолютно нереалістичне та викликає питання стосовно розрахунків, які його обґрунтовують”, – говориться у заяві.

“Більш того, у досліджені також не враховано перепони на рівні законів та стандартів, які все ще не дають використовувати горючі холодоагенти в опалювальному обладнанні та кондиціонерах в багатьох країнах ЄС, на відміну від сектору комерційного охолодження, де такі обмеження вже були послаблені”.

Заступник генерального секретаря Eurovent Франческо Скудері (Francesco Scuderi) зауважив, що Eurovent завжди були прибічниками директиви по фторовмісним газам та переходу до холодоагентів з більш низьким показником GWP, але попередні результати цього дослідження їх спантеличили.

“Окрім сектору комерційного охолодження, де нефторовані холодоагенти вже представляють основну частину нової продукції, що постачається на ринок, ми не бачимо реалістичного шляху від поточної ситуації до цілей із заміни холодоагентів, вигаданих в цьому моделюванні. Це дослідження ставить під загрозу світову конкурентоспроможність нашої галузі, що може стати перемогою для викопних видів палива”, – говорить він.

Група Eurovent представляє понад 1000 європейських компаній, більшість дрібних та середніх виробників.