Промислові та екологічні групи США просувають заборону використання холодоагенту R410A в нових побутових та комерційних кондиціонерах з 1 січня 2025 року.

Такі пропозиції містяться у петиціях до Агентства Охорони Навколишнього Середовища США (EPA), які були подані відповідно до нещодавно підписаного Акту AIM з обмеження використання HFC.

Агентство EPA задовільнило або частково задовільнило 11 петицій, сім з яких стосуються конкретно кондиціонерну та холодильну промисловість.

Деякі з петицій, отриманих та задовільнених Агентством EPA, містять запити, що частково дублюють один одного, щодо обмеження використання HFC в конкретних секторах. В багатьох випадках обмеження HFC, сектори їх використання та терміни переходу ідентичні.

В цілому, петиції вимагають поріг обмеження у 150 GWP для більшості холодильних систем, зокрема супермаркети та льодові арени, а також 750 GWP для систем кондиціонування повітря.

Дані петиції здебільшого підтримують норми SNAP 20 та 21, які спочатку були запропоновані EPA у 2014 році, але були відмінені Апеляційним судом США у 2017 році. Дані пропозиції про заборону використання деяких холодоагентів з високим GWP у конкретних галузях були пізніше прийняті у Каліфорнії та кількох інших штатах США.

Задовільнені петиції були представлені виробниками – Інститут AHRI та Асоціація виробників побутової техніки – та екологічними групами – Агентство екологічних розслідувань, Рада з охорони природних ресурсів та Інститут управління та сталого розвитку.

Для кондиціонерного сектору це означає заборону нового обладнання з GWP 750 та вище для всіх побутових та комерційних блоків з 2025 року та з 1 січня 2026 року для систем VRF. Для чилерних систем кондиціонування у петиціях вимагається заборона з 1 січня 2024 року.

Відповідно до цих пропозицій буде заборонено використання холодоагенту R410A через його показник GWP 2088, що зробить холодоагент R32 з показником GWP 677 основним доступним наразі комерційним варіантом вибору, як і пропан для маленьких систем. Може не випадково поріг у 750 GWP залишає відкритими двері для негорючого холодоагенту R466A від Honeywell з показником GWP 733, коли він стане доступним на ринку.

Можливість використання порогу в 750 GWP також розглядається і Європейською Комісією в рамках поточної ревізії європейського регламенту зі фторовмісних газів.

Що стосується холодильних систем, дані петиції пропонують заборонити використання холодоагентів з GWP 150 та вище у всіх нових системах у супермаркетах, холодильних складах, деяких промислових процесах та іншому стаціонарному холодильному обладнанні з 1 січня 2023 року.

https://www.coolingpost.com/world-news/us-epa-considers-r410a-ban-from-2025/