США на один крок наблизились до відмови від використання HFC (гідрофторвуглеців) після того, як комітет сенату узгодив переглянуту поправку до Акту по енергетичним інноваціям США (American Energy Innovation Act).

Переглянута поправка, що була представлена Комітетом сенату з питань екології та громадських робіт, вперше санкціонує 15-річний план скорочення обсягів використання HFC на національному рівні. Поправка вимагає прийняття Агентством охорони навколишнього середовища (EPA) плану зі скорочення  обсягів виробництва та використання HFC на 85%, щоб до 2036 року досягти близько 15% від середнього річного рівня 2011-2013 років.

Дана поправка є угодою двох партій, що базується на Акті про інновації та виробництво (S. 2754), який у 2019 році представили сенатори Джон Кеннеді (John Kennedy) та Том Карпер (Tom Carper).

За даною угодою переглянута поправка захищає можливість використання HFC в критично важливих галузях, а також забезпечення достатніх обсягів постачання для цього, зокрема спреї для захисту, медичні інгалятори, виробництво напівпровідників та особливо важливі військові операції.

Також вона забезпечить захист для споживачів від підвищення вартості, оскільки EPA не зможе прискорити темпи 15-річного плану відмови від HFC швидше за існуючий рівень споживання на ринку.

Вітаючи цю новину президент та генеральний директор Інституту кондиціонування, опалення та охолодження (AHRI) Стефен Юрек (Stephen Yurek) сказав: “Ця поправка на один крок наближає нас до відмови від HFC та отримання значної економічної вигоди, пов’язаної з переходом до нових технологій холодоагентів. Вона дозволить нам досягти планів з використання холодоагентів у нашій галузі, при цьому захищаючи споживачів та забезпечуючи значні економічні та екологічні переваги, та ми вдячні сенаторам за їх допомогу та далекоглядність”.

Однак, поправка не уникла критики. Інститут Конкурентоспроможного Підприємства (Competitive Enterprise Institute), неприбуткова аналітична організація, заявив, що поправка створила “небезпечний прецедент” та спричинить зростання вартості систем кондиціонування та охолодження для споживача.

https://www.coolingpost.com/world-news/usa-a-step-closer-to-hfc-phase-down/