Згідно з даними дослідження з оцінки ризиків, яке проводилось у рамках проекту Life Front, холодильне обладнання та теплові насоси, що використовують вуглеводневі холодоагенти, характеризуються низькою пожежонебезпекою порівняно з іншими приладами.

Випробування, які проводились на холодильній вітрині комерційного призначення, тепловому насосі типу повітря–вода для внутрішнього монтажу та геотермальному тепловому насосі, оцінювали ефективність конструкції у зниженні ризику та запобіганню виникнення неконтрольованого вибухонебезпечного середовища.

Звіт під назвою “Кількісна оцінка ризиків для займистих холодоагентів” (Quantitative Risk Assessment for Flammable Refrigerants) став завершенням проекту, направленого на знаття “перепон, встановлених стандартами” для займистих холодоагентів та покращення конструкцій систем для зниження ризиків займання.

Проектом керувала міжнародна група Shecco спільно з виробниками теплових насосів AIT-Deutschland та NIBE, виробником комерційних систем охолодження AHT, німецькою екологічною консультаційною компанією HEAT та екологічною компанією ECOS.

Проект Life Front було створено після звіту Європейської комісії у 2017 році щодо переоцінки стандартів займистих холодоагентів, які розцінювались як перепона для альтернатив з низькими показниками GWP.

Новий звіт Life Front продовжує серію попередніх досліджень про вплив стандартів на вуглеводневі холодоагенти у Європі, про витоки у системах охолодження, кондиціонування та теплових насосах, а також лабораторних аналізів концентрації газів.

Дослідження фокусується на покращенні конструкцій обладнання та можливості використання збільшених обсягів заправки вуглеводню, а також на оцінці можливостей пасивних та активних заходів зниження ризиків. Випробування проводились на прототипах, наданих партнерами проекту компаніями AHT, AiT та NIBE. В якості прототипів використовувались холодильна шафа комерційного призначення, тепловій насос типу повітря-вода для внутрішнього монтажу та працюючий геотермальний тепловий насос, спроектований для роботи на холодоагенті R290.

У висновку дослідження йдеться про те, що небезпека займання при використанні вуглеводневих холодоагентів низька порівняно з небезпекою займання у іншого аналогічного обладнання та приладів. Наприклад, багатоярусна холодильна вітрина AHT Vento Hybrid, у якій використовується 500г пропану (R290), зазнає ризику займання в декілька разів менше, ніж залишкових ризиків (таких як займання електричного походження і т.і.).

Даніель Колборн (Daniel Colbourne), головний технічний експерт проекту Life Front та головний інженер компанії HEAT GmbH, говорить, що всі види небезпеки, виявлені та проаналізовані під час випробувань, часто виникають від “помилок з боку людини або неправильного поводження”.

“Детальні та зрозумілі інструкції, добре навчені спеціалісти з монтажу та обслуговування обладнання є ефективними заходами зниження виявлених ризиків. Герметичність систем також важлива для запобігання виникнення вибухонебезпечного середовища всередині та навколо обладнання у разі витоку”, – додав він.

Спеціалісти Life Front вважають, що доступні зараз у Європі тренінги з безпечного поводження з вуглеводнями мають бути обов’язковими. “Окрім вимог директиви ATEX Workplace directive 1999/92/EC, вимоги щодо обов’язковості на національному рівні доволі нечіткі”.

“Потрібно підвищити рівень поінформованості про цю директиву (особливо Додаток II(A)), оскільки на зустрічах зацікавлених груп стало зрозуміло, що більшість причетних до цього людей мало обізнані про неї”.

Скачати звіт можна тут.

https://www.coolingpost.com/world-news/report-claims-low-risk-for-flammable-refrigerants/