Новий закон у Німеччині, який набуває чинності наступного місяця, вітається виробниками холодоагентів як важливий крок у боротьбі з нелегальними поставками HFC холодоагентів у Європі.

Новий закон, опублікований Федеральним Урядом Німеччини, який набуває чинності 1 серпня, зобов’язує кожного, хто купує HFC холодоагент, перевіряти, чи був він легально завезений до ЄС.

Він також дозволяє компетентним органам забороняти використання HFC холодоагентів, що порушують квоту на імпорт. Зміни також дозволять виконавчим органам більш ретельно розслідувати походження продукції, що знаходиться на стоці компаній.

Проект закону, запропонований у червні минулого року, признає, що основна проблема у боротьбі з нелегальною торгівлею полягає в тому, що відповідні положення Директиви по фторовмісним газам ЄС (517/2014) стосуються першого продажу на ринку. Відповідальність покладається на виробників та імпортерів газу, але не на дрібних дилерів та споживачів. Відповідно до закону ЄС, ви не маєте доводити, що ваші товари були легально виставлені на ринку ЄС.

Описуючи новий закон Німеччини, як важливий крок вперед, що показує гарний приклад іншим країнам членам ЄС, прес-секретар EFCTC (Європейський технічний комітет зі фторвуглеців) Фелікс Флор (Felix Flohr) сказав: “Закон допоможе пролити світло на легальність продукції, яка йде далі по ланцюгу поставок, та розкрити мертву зону, якою користувались злочинні організації.

“Ми бачимо все більше кроків з боку влади у боротьбі з чорним ринком та ми закликаємо інші країни ЄС наслідувати наш приклад. Узгоджене впровадження закону про фторовмісні гази по всій Європі допоможе уникнути ситуації, коли ця прибуткова торгівля просто переміщується в інші країни”, – додав він.