NASA досліджує нові способи передачі тепла для охолодження обладнання, яке буде потрібне для майбутніх місій підкорення Місяця та Марсу.

Для майбутніх місій потрібна буде неймовірна кількість електроенергії та обладнання для допомоги астронавтам та для роботи нових технологій. Кількість тепла, що вироблятиметься в результаті такої підвищеної потреби в енергії, необхідно буде відводити, щоб всі системи космічного корабля могли нормально функціонувати.

Запропоноване дослідження спрямоване на розробку інтегрованої установки, яка буде запущена на Міжнародну космічну станцію цього місяця.

“Оскільки парорідинна суміш поводиться інакше у космосі, вченим необхідно вивчити, як кипіння та конденсація змінюються при мікрогравітації, та отримати дані, які будуть використані при створенні майбутніх систем передачі тепла”, – говорить інженер Дослідницького центру імені Джона Гленна NASA Ненсі Холл (Nancy Hall).

Ненсі Холл є керівником проекту Flow Boiling and Condensation Experiment (FBCE – експеримент з кипіння та конденсації в потоці), який буде запущений на МКС на борту космічного корабля “Cygnus” (Сигнус) компанії Northrop Grumman під час 16ї місії компанії з комерційного постачання для NASA.

Збудована та протестована у центрі імені Гленна NASA у Клівленді установка FBCE буде проводити різноманітні експерименти на космічній станції для вивчення процесів кипіння та конденсації в потоці в умовах мікрогравітації. Дане дослідження є спільним проектом Дослідницького центру імені Гленна та лабораторії Університету Перд’ю, який спонсорується Відділенням біологічних та природничих наук Дирекції наукових місій NASA.

“Що стосується передачі тепла при конденсації та кипінні в потоці в умовах мікрогравітації, то даних та моделей дуже не вистачає”, – говорить Моніка Гузик  (Monica Guzik), головний інженер проекту FBCE. “Цей експеримент дуже важливий для майбутніх місій NASA, яким необхідна буде підвищена ефективність, недосяжна досі нинішнім системам.”

Раніше NASA спільно з Університетом Перд’ю працювали над створенням парокомпресійного холодильника, який може працювати при нульовій гравітації та у різних положеннях, щоб можна було забезпечити астронавтів більш поживними продуктами, які довше зберігаються.

https://www.coolingpost.com/features/nasa-studies-space-cooling/