Уряд Індії заборонив імпорт сплітових систем кондиціонування та автономних блоків, зокрема віконних кондиціонерів, з метою стимулювання місцевого виробництва.

Повідомлення Головного управління зовнішньої торгівлі (DGFT) забороняє імпорт блоків “з холодоагентом” для відвантаження з кодами HS 84151010 та 84151090. Це стосується блоків, спроектованих для установки на вікні, стіні, стелі чи підлозі, автономних чи сплітових.

Населення Індії все ще залишається відносно бідним, і тільки близько 5% домівок обладнано кондиціонерами. Однак, зі змінами стилю життя, ростом урбанізації, покращенням якості енергозабезпечення та ростом добробуту, очікується, що індійський ринок сильно виросте з теперішнього рівня близько 4 млн. блоків на рік.

Незважаючи на те , що імпорт кондиціонерів в країну складає близько 30%, заборона навряд чи торкнеться великих закордонних гравців. У компаній Daikin, LG, Johnson Controls, Hitachi, Samung, Carrier, Midea, Panasonic та інших вже є заводи в Індії, які конкурують з основними індійськими виробниками, такими як Blue Star та Voltas.

https://www.coolingpost.com/world-news/india-bans-split-air-conditioner-imports/