Компанія Daikin майже повністю виключить використання рідкісноземельних елементів у виробництві своїх кондиціонерів до 2025 року, щоб уникнути зростання витрат та потенційних проблем з поставками, оскільки Китай контролює більшу частину світових поставок сировини.

Зростаючий попит на рідкісноземельні матеріали, що використовуються в електромобілях та вітрових турбінах, викликав побоювання щодо зростання цін на додачу до геополітичних ризиків поставок.

Компанія Daikin здійснює повний цикл виробництва кондиціонерів повітря, включно з розробкою моторів. В своїх кондиціонерах компанія щороку використовує 6 млн. моторів, а в магнітах цих моторів використовуються такі рідкісноземельні матеріали як диспрозій та неодим для підвищення теплового опору та продуктивності.

Компанія знайшла спосіб скоротити використання рідкісноземельних матеріалів щонайменше на 95%, а також є перспектива повністю виключити необхідність таких матеріалів, та зберегти при цьому продуктивність моторів завдяки покращенню керування інвертором.

Деякі з продуктів, які компанія випустить у 2022 році, будуть оснащені моторами без рідкісноземельних елементів.

Компанія Daikin залишить вартість моторів без рідкісноземельних елементів на тому ж рівні або навіть знизить її порівняно з поточною продукцією. Це допоможе компанії стабілізувати заробіток, оскільки виробничі витрати не будуть залежати від коливань цін на рідкісноземельні матеріали.

Згідно з прогнозами Daikin, світовий попит на неодимові магніти, що використовуються у моторах, зросте на 60% з рівня 2020 року до 90000 тон у 2030 році. Очікується, що використання рідкісноземельних матеріалів у вітряних турбінах, телекомунікаційному обладнанні та автомобілях стимулюватиме цей попит.

Китай зупинив експорт рідкісноземельних матеріалів до Японії, коли у 2010 році зросло напруження через націоналізацію Японією островів Сенкаку (Дяоюйдао) у Східно-Китайському морі, на які претендує Китай. Це змусило японські корпорації провести вивчення шляхів відмови від використання рідкісноземельних елементів, та вони добре просунулись в цьому питанні порівняно з конкурентами у США та Європі.

https://asia.nikkei.com/Business/Materials/Daikin-to-build-air-conditioners-free-of-rare-earths