Компанія Daikin відкрила доступ ще до 123 патентів, пов’язаних з виробництвом та використанням холодоагенту R32 у кондиціонерах.

Після останнього повідомлення компанії Daikin всього 299 її патентів по фреону R32 можна використовувати безкоштовно без необхідності отримувати попередній дозвіл або укладати контракт.

Строк патентів на виробництво фреону R32 давно вийшов, але компанії Daikin також належить велика кількість патентів, що регулюють використання цього холодоагенту у системах кондиціонування повітря.

У 2011 році компанія Daikin для прискорення процесу переходу на цей холодоагент інших виробників надала безкоштовний доступ країнам, що розвиваються, на 93 патенти. Потім у 2015 році цей доступ було розширено на всі країни світу. У 2019 році компанія також надала доступ до патентів, зареєстрованих після 2011 року.

Представники Daikin говорять, що компанія покращує навколишнє середовище через права на інтелектуальну власність, щоб інші компанії могли використовувати фреон R32 у кондиціонерах. Компанія Daikin випустила у Японії свій перший побутовий кондиціонер на фреоні R32 у 2012 році, і з того часу більшість виробників кондиціонерів використовує цей холодоагент класу A2L в якості альтернативи холодоагенту R410A.

За оцінками компанії Daikin понад 140 млн. кондиціонерів комерційної та побутової серії на фреоні R32 було продано з того часу приблизно у 100 країнах світу.

Повний список патентів доступний за посиланням.