Компанія Daikin інвестувала в Atomis, японську стартап-компанію з Кіотського університету, яка розробляє органічні сполуки для відновлення холодоагенту.

У роботі використовуються пористі координаційні полімери (PCPs), які також називають металоорганічними каркасами (MOFs). Вони описуються як «пористі матеріали» з незліченними нанорозмірними порами, які утворюють правильну безперервну тривимірну структуру металів і органічних сполук. Гратчастий поровий простір можна вільно проектувати, і шляхом зміни розміру, форми та характеристик пор можна адсорбувати та розділяти лише певні молекули газу.

Daikin співпрацює з Atomis з 2020 року, застосовуючи передові технології контролю газу Atomis для відділення та рекуперації холодоагенту, отриманого з кондиціонерів.

Atomis використає кошти, зібрані шляхом розміщення нових акцій третьою стороною, щоб прискорити цей процес і розширити свій виробничий процес для масового виробництва MOF. Daikin сприятиме використанню MOF у процесі рекуперації холодоагенту на своїх хімічних заводах, щоб підвищити точність і швидкість видалення забруднюючих речовин із холодоагентів.

https://www.coolingpost.com/world-news/daikin-invests-in-organic-refrigerant-reclamation/