Щоб завоювати африканський ринок компанія Daikin буде пропонувати у Танзанії кондиціонери за щоденну орендну плату в $1.20.

Для отримання високоефективного кондиціонеру для невеликого магазину чи дому в Танзанії не треба буде робити покупку. Кінцевий користувач буде платити щоденну оренду через додаток у смартфоні для розблокування кондиціонеру Daikin.

Таке рішення було прийнято в результаті співробітництва з компанією Wassha, японським старапом, який використовує технологію IoT (інтернет речей) для свого бізнесу з продажу послуг електропостачання у неелектрифікованих  районах Африки. Компанія дає в оренду LED ліхтарі в неелектрифікованих районах на південь від Сахари, зокрема в Танзанії. LED ліхтарі розповсюджують через мережу невеликих кіосків по всій країні.

Таке рішення компанія Daikin розглядає як можливість зайти на відносно неосвоєний ринок Східної Африки, де домінують більш дешеві китайські та корейські конкуренти. Бізнес модель Daikin скорочує початкові витрати користувача та приносить дохід навіть на невеликих несформованих ринках.

У вересні 2019 року компанія Daikin відкрила офіс у Найробі (Кенія) та почала дослідження місцевого ринку і розвиток мережі продажів.

Японський виробник планує запустити в країні у користування близько 50000 кондиціонерів до 2024 року та, якщо все пройде успішно, розгляне можливість запуску подібної послуги в інших країнах Східної Африки.

Представники Daikin говорять, що компанія надає високоефективні інверторні кондиціонери на холодоагенті R32 на ринку, де домінують дешеві моделі з високим рівнем негативного впливу на навколишнє середовище.

За даними Nikkei Asian Review, компанії Daikin та Wassha утворять спільне підприємство цього місяця, в якому доля Daikin складе 80%, решта належатиме компанії Wassha.

Компанія Daikin також буде займатись підготовкою місцевих спеціалістів з сервісного обслуговування, що, за словами Daikin, упустили китайські конкуренти.

https://www.coolingpost.com/world-news/daikin-to-offer-air-conditioners-in-africa-on-daily-rental/