Після періоду відносно низьких цін вартість холодоагентів у Китаї, де виготовляється найбільша кількість фреону, знову почала рости.

Китайські ЗМІ повідомляють про різке зростання цін на сировину та HFC холодоагенти. Ціна на R410A зросла більше ніж на 35% з початку грудня минулого року. Холодоагент R125, основний компонент R410A, виріс у ціні більше ніж на 75%, середня ціна на R134a зросла на 11% з початку грудня.

Зростання цін, як повідомляється, зумовлене зростанням вартості сировинного матеріалу та підвищенням попиту на холодоагенти.

Основне зростання спостерігається у вартості таких матеріалів як дихлорметан, тетрахлоретилен та хлороформ. Вартість флюориту, основного сировинного матеріалу, зросла зовсім трохи, та його ціна зараз навіть нижча за рівень минулого року. Вартість флуоридної кислоти, яка виробляється з флюориту, зросла трохи більше (близько 11%).

Ця новина вийшла в той час, коли Велика Британія та Європа стоять на порозі чергового значного скорочення обсягів використання фторовмісних газів у 2021 році, до 45% від базового рівня.

https://www.coolingpost.com/world-news/chinese-refrigerant-prices-on-the-rise/