Британський Інститут Холодильної Техніки (IoR), разом з асоціаціями Польщі та Данії, заявив про свою підтримку колег у секторі систем охолодження, кондиціонування та теплових насосів (RACHP) України.

У відповідь на нещодавнє звернення Холодильної асоціації України на сайті Інституту з’явилось оголошення: “Інститут IOR підтримує наших колег RACHP сектору, представленого Холодильною Асоціацією України. Системи охолодження та кондиціонування повітря забезпечують життєво необхідні функції в галузі охорони здоров’я та продовольчого постачання, і тому підтримують надання гуманітарної допомоги.”

Інститут IoR, найстаріше національне товариство в галузі машинного охолодження у світі, також повторює позицію Британського уряду на підтримку України проти російської агресії, описаної МВС Великобританії як “безпричинний, навмисний напад на суверенну демократичну державу.”  

Жорстка заява на сайті національного холодильного форуму Польщі Krajowe Forum Chłodnictwa (KFCh) висловлює протест проти вторгнення та закликає до відмови від будь-якої співпраці з російськими клієнтами. “Ми висловлюємо наш рішучий протест проти ворожості російської федерації, що розпочалась та продовжується з 24 лютого цього року у незалежній Україні”, – говориться у ньому.

У відповідь на звернення Холодильної асоціації України KFCh заявляє: “Як адміністрація Національного холодильного форуму – найбільшої польської організації, що працює в галузі систем охолодження, кондиціонування та теплових насосів – ми закликаємо наших членів та всю галузь дослухатись до цього звернення та приєднатись до антиросійських дій, запропонованих колегами з України.

Асоціація авторизованих компаній в галузі систем охолодження та теплових насосів Данії, Фарерських островів та Гренландії Dansk Køl & Varme приєднується до заклику зупинити будь-яку торгівлю з росією.

Занепокоєна тим, що холодильні технології використовуються російськими військовими, асоціація заявляє, що вона “рішуче відкидає такий вид застосування у військових цілях ” і водночас підтримує бойкот та санкції проти росії. “Тому: Допоможемо Україні – зупинімо будь-яку торгівлю з росією”, – говориться у її заяві.

Британський Інститут Холодильної Техніки закликає тих, хто хоче надати гуманітарну допомогу, звертатись до Комітету екстреного реагування при надзвичайних ситуаціях.