ЄВРОПА: Попередня угода між Європейським Парламентом і Радою щодо посилення Директиви щодо енергетичної ефективності будівель передбачає повну поступову відмову від котлів, які працюють на викопному паливі, до 2040 року.
Угода EPBD вимагає нульових викидів викопного палива для всіх нових будівель до 2030 року та для всіх будівель до 2050 року.
Угода допоможе ЄС поступово відмовитися від котлів на викопному паливі. З 1 січня 2025 року субсидії на встановлення автономних котлів, що працюють на органічному паливі, більше не будуть дозволені. повна відмова від котлів на викопному паливі до 2040 року.
Субсидії на встановлення автономних котлів на викопному паливі більше не будуть дозволені з 1 січня 2025 року. Згідно з даними Європейської комісії, переглянута директива запроваджує чітку правову базу для держав-членів щодо встановлення вимог до генераторів тепла, що виділяють парникові гази. викиди, тип використовуваного палива або мінімальна частка відновлюваної енергії, що використовується для опалення.
Угоду привітала Європейська асоціація теплових насосів. Генеральний секретар Томас Новак сказав: «Встановлення дати поступового припинення опалення на викопному паливі в європейських будівлях забезпечує важливу ясність для споживачів і визначає шлях вперед для сектору опалення. Це робить будь-які інвестиції в рішення для теплових насосів стабільним вибором на майбутнє».
Посилений EPBD підтримуватиме зусилля ЄС щодо декарбонізації будівель у всьому Союзі. Угода також покращить енергетичну незалежність Європи відповідно до плану REPowerEU і забезпечить серйозне бізнес-обгрунтування для сектору зелених будівель в ЄС.
Переглянута директива зробить будівлі з нульовим рівнем викидів новим стандартом для нових будівель. Згідно з угодою, усі нові житлові та нежитлові будівлі повинні мати нульові викиди викопного палива, починаючи з 1 січня 2028 року для державних будівель, і починаючи з 1 січня 2030 року для всіх інших нових будівель, за винятками. .
Кожна держава-член ЄС прийме свій власний національний шлях до зниження середнього споживання первинної енергії в житлових будинках на 16% до 2030 року та на 20-22% до 2035 року, забезпечуючи достатню гнучкість для врахування національних обставин. Держави-члени можуть вільно вибирати, на які будівлі атакувати та які заходи вживати.