Проекти HVAC із залученням лікарень і медичних закладів зазвичай складні. Тепловий комфорт є важливим аспектом, але лікарні також повинні гарантувати благополуччя як пацієнтів, так і персоналу, що займає будівлю, а також охолодження такого обладнання, як апарати МРТ або лазери.

Тепловий комфорт і контроль температури:

Тепловий комфорт у лікарнях і медичних закладах так само важливий, як і в інших сферах застосування. Пацієнти, які одужують від проблем зі здоров’ям, потребують найкращого теплового комфорту. Це робить контроль температури та вологості дуже важливим у цих приміщеннях.

Лікарні належать до будівель, які зазнають сильних протилежних змінних навантажень протягом року. Здебільшого це відбувається через операційні, де потреба в охолодженні чи опаленні не залежить від сезону.

Насправді в медичних установах можуть знадобитися різні рівні температури залежно від конкретного середовища. У хірургічних кімнатах (операційних) часто тримають холодніше повітря, щоб хірурги та медсестри почувалися комфортно під час операції, оскільки хірургічна бригада може перегріватися через халати, шапки, рукавички та маски. Однак після операції системам ОВК необхідно швидко відновити тепло та підвищити температуру, щойно операція завершиться.

Ще одна причина, чому ідеальний контроль температури є вирішальним, полягає в тому, що він запобігає поломці спеціалізованих машин. Це стосується апаратів, які необхідні для лікування пацієнтів – лазерів і МРТ.

За ці роки компанія Daikin набула величезного досвіду в проектах лікарень, які потребують охолодження як для кондиціонування повітря, так і для обладнання.

Ефективна система:

Оскільки системи HVAC споживають майже половину загальної енергії, що використовується в медичних установах, важливо обирати енергоефективні рішення HVAC.

Коли справа доходить до систем HVAC та їх оптимізації з точки зору ефективності, високоефективні інверторні гвинтові та відцентрові компресори є обов’язковими.

Інверторні компресори регулюють свою потужність на основі фактичного навантаження на будівлю в різні пори року або в різні моменти доби. Це одна з найважливіших функцій для забезпечення енергоефективності в такому закладі, як лікарня.

Іншим аспектом, який необхідно враховувати, працюючи над підвищенням ефективності системи ОВК, є зміна потреб у навантаженні будівлі. Щоб зробити систему HVAC більш ефективною, важливо, щоб потік води в системі HVAC міг змінюватися залежно від фактичного навантаження будівлі. Система змінного потоку води є ідеальним рішенням для цієї потреби. Він регулює кількість води, що протікає через систему, і забезпечує максимально ефективну роботу насосів. Таким чином, зменшується їх вплив на споживання енергії.

Тоді, оскільки системи HVAC для медичних установ зазвичай об’єднують групи блоків, зазвичай необхідний контроль системи. Daikin Intelligent Chiller Manager (iCM) допомагає оптимізувати роботу агрегатів, дозволяючи їм досягати своєї мети з мінімальними зусиллями, як з точки зору споживання енергії, так і механічно.

Окрім цих технологій, необхідно розглянути можливість вільного охолодження, чи дозволяють це кліматичні умови.

Лікарні працюють 24 години на добу, і залежно від робочого навантаження вони можуть вирішити використовувати повне або часткове вільне охолодження, коли зовнішня температура досить низька, дозволить чиллерам обійти механічне охолодження, використовуючи низькі температури зовнішнього повітря для охолодження води. Потім цю охолоджену воду можна використовувати для промислових процесів або систем кондиціонування повітря.

Системи опалення, вентиляції та кондиціонування в лікарнях зазвичай відповідають за майже половину загального споживання енергії в закладі. Ось чому вільне охолодження за точних кліматичних умов є цінним рішенням для підвищення ефективності системи ОВК, а потім і загальної ефективності будівель.

Компанія Daikin нещодавно випустила нову серію холодильних машин із гідронічним вільним охолодженням із холодоагентом R-32, що забезпечує потужність охолодження від 252 кВт до 1012 кВт. Нова серія розширить можливості, які вже пропонує асортимент продукції Bluevolution від Daikin, будучи ідеальним рішенням для задоволення потреб, згаданих вище.

Шум:

Комфорт потрібно гарантувати не тільки з точки зору тепла, але й з точки зору шуму. Шум у цих закладах може створювати дискомфорт для пацієнтів, які потребують тихого середовища для лікування та одужання. Для цього важливо створити середовище, де шум від системи HVAC буде зведений до мінімуму.

Медичні заклади зазвичай потребують величезної кількості свіжого повітря для повітрообміну, тому інфекції можна запобігти. Це означає, що вентиляційні системи зазвичай працюють із високою швидкістю повітряного потоку, щоб гарантувати потрібний рівень повітрообміну, що з іншого боку, може зробити систему HVAC гучнішою.

Тому низький рівень шуму в системі ОВК є звичайним вибором для цих об’єктів. Крім того, у лікарнях зазвичай не вистачає звукопоглинаючих матеріалів через занепокоєння інфекційним контролем. Насправді зазвичай перевагу надають твердим і світловідбиваючим матеріалам, оскільки вони протистоять розмноженню інфекційних організмів і легко очищаються. Все це робить потребу в системі HVAC з низьким рівнем шуму ще більш переконливою.

Щоб гарантувати, що медичні установи можуть запропонувати найтихішу атмосферу як для персоналу, так і для пацієнтів, важливо вибирати пристрої, які можуть забезпечувати найнижчий рівень шуму.

Daikin може задовольнити цю особливу потребу завдяки чиллерам, тепловим насосам і установкам обробки повітря, які пропонують різні конфігурації з низьким рівнем шуму відповідно до вимог проекту.

Ще однією цікавою функцією, яку можна знайти в деяких серіях чиллерів Daikin, є можливість додатково знизити поріг шуму холодильних машин за замовчуванням, встановивши часові діапазони, а потім дозволити керівникам об’єктів установлювати мінімальний рівень шуму агрегату протягом певних часових діапазонів.

Якість повітря та фільтрація:

Якість повітря, як згадувалося, є ще одним дуже важливим аспектом, який слід враховувати, щоб контролювати будь-яку можливість повітряно-крапельного передачі в таких будівлях.

Насправді добре спроектовані системи вентиляції можуть бути чудовим інструментом для мінімізації можливостей зараження вірусами як серед пацієнтів, так і серед персоналу.

Ми знаємо, що імунна система пацієнтів зазвичай слабка, а організм вразливий. Добре спроектована система опалення, вентиляції, вентиляції та кондиціонування повітря, яка вводить належним чином відфільтроване повітря із зовнішнього середовища та одночасно відбирає внутрішнє повітря та виводить його назовні, може допомогти зменшити щільність небезпечних частинок у внутрішніх приміщеннях.

Ще один цікавий аспект, на якому компанія Daikin дуже зосереджена, — моніторинг якості повітря. Ми всі знаємо, що моніторинг і відстеження не тільки допомагають зрозуміти речі, але й допомагають вжити заходів для покращення.

У наш час, коли майже все, що нас оточує, можна контролювати, покращення якості повітря в приміщенні та екологічного комфорту є головною метою датчика Daikin IEQ.

Датчик IEQ — це датчик якості внутрішнього середовища, здатний контролювати та відстежувати умови всередині приміщення за допомогою набору параметрів якості повітря в приміщенні, щоб керівники об’єктів могли мати чітке уявлення про стан якості повітря в приміщеннях у будівлі, якою вони керують.

Профілактичне обслуговування та надійність:

Системи опалення, вентиляції та кондиціонування в лікарнях можуть бути дуже вимогливими щодо обслуговування. Ці системи відповідають за підтримку високої якості повітря в приміщенні та забезпечення безпечної температури для мешканців. Отже, профілактичне обслуговування має вирішальне значення, оскільки простої можуть бути величезною проблемою для пацієнтів. З цих причин системи моніторингу є фундаментальними. Можливість покладатися на систему, яка надає інформацію з високим рівнем деталізації, надзвичайно важлива для власників заводів. Це дозволяє планувати профілактичні дії на основі реальних даних. Таким чином, це дозволяє уникнути додаткових витрат, пов’язаних з поломками і простоями.

Таким чином, під час карантину для керівників установок HVAC та сервісного інженера стало ще важливіше дистанційно контролювати, контролювати та виконувати діагностичний аналіз обладнання HVAC замість того, щоб турбувати людей на місці.

Системи моніторингу, такі як Daikin on Site, дозволяють інженерам у всьому світі відстежувати, керувати та контролювати системи ОВК у режимі реального часу, безпосередньо з хмари. І це дозволило в багатьох випадках менеджерам сервісу отримувати віддалений доступ до обладнання вентиляції, вентиляції та кондиціонування повітря під час карантину та вживати профілактичних заходів, навіть не відвідуючи сайт.

https://www.daikin.eu/en_us/daikin-blog/needs-HVAC-systems-are-required-to-meet-in-hospitals.html