Компанії Daikin Industries, Ltd. та WASSHA Inc. створили спільне підприємство Baridi Baridi Inc., яке буде надавати системи кондиціонування на умовах абонентної плати.

Спільне підприємство Daikin Industries та WASSHA працюватиме з кондиціонерами Daikin, які відомі своєю чудовою довговічністю, високою ефективністю та низьким негативним впливом на навколишнє середовище. Ці переваги також доповнюються досвідом компанії WASSHA у сфері технологій збору платежів з використанням мобільних грошей та розвитку бізнесу у Східній Африці. Разом компанії хочуть запустити в обіг систему абонентної плати, в якій користувачі через смартфон платять за використання кондиціонера – щоденно, щотижнево чи щомісячно. Мета цього підприємства – просування систем кондиціонування серед тих груп користувачів, які раніше не могли дозволити собі придбання кондиціонеру. Спочатку компанії планують розвити бізнес у Танзанії, а згодом розширитись не лише на країни Африки, але й на інші несформовані ринки по всьому світу.

З листопада 2019 року по лютий 2020 року компанії Daikin Industries та WASSHA проводили демонстрацію, щоб перевірити життєздатність такої системи оренди побутових кондиціонерів у Танзанії. Наразі через широке використання низькоефективних неінверторних кондиціонерів користувачі у Танзанії платять великі суми за електроенергію. Також на цьому ринку часто трапляється так, що технічні проблеми не вирішуються через низький рівень підготовки сервісних інженерів, які виконують монтажні та ремонтні роботи. В результаті аналізу споживацького сегменту та структури ціноутворення при використанні 20 побутових кондиціонерів Daikin найбільший попит було виявлено у невеликих магазинах, де наявність кондиціонеру значно вплинула на потік клієнтів та час перебування у магазині. Використання холодоагенту з низьким показником потенціалу глобального потепління у високоефективному інверторному кондиціонері вирішує багато проблем, з якими у Танзанії стикаються користувачі кондиціонерів, а також допомагає знизити відсоток негативного впливу на навколишнє середовище. Враховуючи можливість вирішення соціальних проблем та життєздатність цієї бізнес моделі, компанії вирішили створити спільне підприємство для прискорення процесу комерціалізації. Назва нової компанії походить від слова baridi, яке означає “охолоджувати” на мові суахілі, яка використовується у Східній Африці, та передає ідею охолодження приміщення та створення комфорту.

Співпраця Daikin Industries та WASSHA, венчурної компанії, пов’язаної з Університетом Токіо, реалізована в рамках спільної з Університетом Токіо ініціативи, направленої на “Соціальне Впровадження Нових Цінностей через Співпрацю з Венчурними компаніями”. Завдяки створенню нової компанії Daikin та WASSHA сподіваються досягти широкого застосування систем кондиціонування на умовах абонентної плати та розвитку культури використання кондиціонерів з низьким рівнем впливу на навколишнє середовище.

Інформація про нову компанію

  1. Назва – Baridi Baridi Inc.
  2. Адреса – 120 WORKPLACE KOBE 602 Sannomiya Sky Bldg., 4-1-14 Isogamidori, Chuo-ku, Kobe
  3. Капітал – 100 млн. ієн
  4. Коефіцієнт інвестицій – Daikin Industries 80%, WASSHA 20%
  5. Дата заснування – 15 червня 2020 року
  6. Напрям діяльності – Оренда кондиціонерів

https://www.daikin.com/press/2020/200616/index.html