Підвищення ефективності систем охолодження та опалення в будівельній галузі призвело до 50% скорочення обсягів викидів парникових газів з 2005 по 2018 рік, повідомляє Європейська агенція з захисту навколишнього середовища (EEA).
Це скорочення, яке дорівнює 155Мт у еквіваленті CO2, було найбільш вагомим внеском у загальний обсяг скорочення викидів в рамках Рішення про спільні зусилля (Effort Sharing) за вказаний період. Серед уживаних заходів були покращення енергоефективності обладнання та перехід до менш вуглецевоємних видів палива для охолодження та опалення, враховуючи також джерела відновлюваної енергії.
Мета Рішення про спільні зусилля охоплює обсяги викидів в більшості секторів, що не були включені до Системи торгівлі емісійними квотами ЄС (EU Emissions Trading System), таких як транспорт, будівлі, сільське господарство та утилізація відходів. Разом всі ці викиди складають близько 58% загального обсягу викидів парникових газів у ЄС.
На опалення та охолодження житлових та комерційних будівель припадає чверть викидів парникових газів серед секторів Рішення про сумісні зусилля – це друге місце за розміром після транспорту. Коливання погодних умов з року в рік (більш теплі та холодні зими) є вагомою причиною річних коливань викидів в цьому секторі.
Брифінг Європейського агентства з захисту навколишнього середовища – Дії, необхідні в усіх секторах для досягнення мети у рамках Рішення про сумісні зусилля – показує, що країни-члени ЄС та Британія знизили обсяги парникових газів у секторах Рішення про сумісні зусилля на 11% з 2005 по 2018 рік.
Незважаючи на це, за словами представників EEA, річний темп скорочення викидів необхідно збільшити майже вдвічі починаючи з 2018 року, щоб досягти мети скорочення обсягу викидів на 30% з 2005 по 2030 рік.
Мета, що була поставлена в рамках Рішення про сумісні зусилля, є частиною програми ЄС зі скорочення викидів парникових газів щонайменше на 40 % з 1990 по 2030 рік.
https://www.coolingpost.com/world-news/cooling-and-heating-help-deliver-largest-co2-reduction/