ВЕЛИКОБРИТАНІЯ: Постачальник електроенергії OVO вдвічі знизив вартість електроенергії для теплових насосів до 15 пенсів за кВт/год, приблизно вдвічі зменшивши їх поточні витрати порівняно з газовим котлом.
Пропозиція Heat Pump Plus робить теплові насоси на 500 фунтів стерлінгів на рік дешевшими для опалення середнього будинку, згідно з Ovo. Клієнти, які підпишуться, отримають два тарифи: один для теплового насоса та інший для решти енергоспоживання будинку.
OVO стверджує, що вирішує проблему, що теплові насоси коштують дорожче, ніж традиційні газові котли (це занепокоєння 55% опитаних у недавньому дослідженні), щоб стимулювати впровадження та швидше досягати нульового значення.
Дослідження, проведене OVO, показує, що 45% населення встановили б тепловий насос, якби експлуатаційні витрати були на 40% нижчими за сьогоднішні середні ціни. Це дорівнює майже 12,7 мільйонам будинків, що значно перевищує цільовий показник уряду та допомагає Великобританії (і OVO) швидше досягти чистого нуля.
Оскільки зараз ціни на електроенергію втричі вищі, ніж на газ, витрати на експлуатацію теплового насоса є головною проблемою для чотирьох із п’яти домогосподарств при виборі системи опалення, причому 35% вважають, що поточні витрати важливіші, ніж початкові витрати.
«Великобританія значно відстає від Європи за кількістю теплових насосів. Знижуючи вдвічі витрати на експлуатацію теплових насосів, ми допомагаємо вирівняти умови гри між газовими котлами та тепловими насосами, роблячи їх більш життєздатним варіантом для тих, хто хоче перейти на електрику з екологічно чистих технологій», — сказав комерційний директор OVO Мат. Мокес. «Але так має бути у всіх напрямках. Настав час перенести політичні витрати з електроенергії на загальне оподаткування, щоб кожен міг отримати вигоду від екологічніших і дешевших систем електричного опалення якомога швидше».