В той час, коли все більше покупців у всьому світі зациклюються на мікробах, проект під керівництвом компанії Daikin Industries представляє мрію гермофоба: технологічно вдосконалені “чисті кімнати”.

Спеціальні капсули розміром з телефонну будку з’являться наступного місяця. Вони будуть обладнані високоефективними HEPA-фільтрами виробництва Nippon Muki, які затримують пилок та інші частки, а також повітря в них весь час буде рухатись донизу для забезпечення більш високого рівня чистоти.

Базою для цього проекту був коворкінговий простір, який відкрили у центрі Токіо компанія Daikin спільно з виробником меблів Okamura, компанією Panasonic та іншими партнерами. Простір обладнаний фільтрами з активованим вугіллям, самоочисними кондиціонерами та системою, яка постійно відслідковує температуру у приміщенні, рівень вуглекислого газу та зважених часток у повітрі.

Тепер цей простір стане тестовим майданчиком для індивідуальних “чистих кімнат” – це частина стратегії Daikin по просуванню удосконалених рішень з вентиляції та кондиціонування, які стали популярними у Японії, але не змогли завоювати закордонних споживачів до епідемії коронавірусу.

“Попит на покращення якості повітря та вентиляції буде зростати”, – говорить президент компанії Daikin Масанорі Тогава (Masanori Togawa).

“Чисті кімнати” зазвичай використовуються на напівпровідникових заводах та підприємствах харчової промисловості, але компанія Daikin вважає, що буде попит і на роздрібному рівні, особливо у світлі епідемії коронавірусу.

Персональні кабінки спочатку були придумані, щоб допомогти сконцентруватись на роботі тим, хто страждає від сезонних алергій. “Ми сподіваємось знайти нове застосування, окрім простої фільтрації пилку”, – говорить Санае Кагава (Sanae Kagawa) з Центру Технологій та Інновацій Daikin.

Компанія також планує активувати продажі очисників повітря, які до недавнього часу не могли набрати обертів за межами Японії та Китаю. Компанія буде ще більше віддавати субпідряд на виробництво своєму китайському партнеру Gree Electric Appliances of Zhuhai. Компанія Daikin планує продати 550000 блоків у 2020 році – на 30% більше попереднього року. Також у Китаї будуть посилені інтернет-продажі топової лінійки кондиціонерів, здатних очищувати повітря.

Через зростаючу стурбованість стосовно другої хвилі захворювань після відкриття компаній, багато хто став фокусуватись на тому, щоб убезпечити людей у переповнених чи зачинених просторах.

Компанія AirTech Japan, яка спеціалізується на обладнанні для “чистих кімнат”, продає фільтр “Clean Partitions” – панель розміром 150 на 90 см, яка може затримувати 99,99% найдрібніших часток, до яких часто чіпляються віруси. Такі фільтри можна використовувати у лікарняних кімнатах очікування, наприклад.

“В майбутньому вони також будуть необхідні у театрах та інших місцях”, –  говорить віце-президент AirTech Наокі Ватанабе (Naoki Watanabe).

За даними Центру з контролю захворювань США, повітряний потік системи кондиціонування сприяв розповсюдженню коронавірусу в одному з ресторанів Гуанчжоу (Китай). Симуляція японського суперкомп’ютеру Fugaku показала, що четверо пацієнтів з кашлем можуть розповсюдити вірус на всю лікарняну палату, навіть якщо між ними будуть перегородки.

“Важливо поміняти потік повітря в будівлі, не тільки в одній кімнаті”, – говорить Казухіко Ямашита (Kazuhiko Yamashita) з компанії Shinryo, яка зараз займається розробкою системи для візуалізації повітряного потоку та визначення необхідних змін.

https://asia.nikkei.com/Business/Companies/Daikin-to-offer-personal-clean-rooms-for-germ-wary-consumers