Зі зростанням потреби у використанні відновлених та перероблених HFC холодоагентів у Європі запускають онлайн платформу для продажу використаних фторовмісних газів.

Через зростаючий тиск на поставки певних оригінальних HFC газів в рамках європейської програми зі скорочення обсягів використання фторовмісних газів, вебсайт Retradeables надасть “прозору та конкурентну торгівельну площадку” для покупки та продажу використаних фторовмісних газів по всій Європі.

Сайт Retradeables буде єдиною онлайн платформою, де монтажники та дистриб’ютори з країн членів ЄС зможуть зв’язатись один з одним для збирання, переробки та повторного використання фторовмісних газів, а також для торгівлі між собою у контрольованому середовищі.

Вебсайтом керує консорціум у складі компанії Daikin Europe, Товариства MAT4NRG та Національного Технічного Університету Афін (NTUA). Спонсорували проект за програмою LIFE – програма ЄС на підтримку проектів з охорони навколишнього середовища.

Пілотні проекти були запущені в Угорщині, Чехії та Словаччині. На першому етапі тестування для реєстрації та перевірки роботи системи було запрошено двох дистриб’юторів та вісім монтажних організацій. Офіційний запуск заплановано цього місяця.

Автори цієї ініціативи говорять: “Ми хочемо надати впливовим органам, що приймають рішення, доступ до динамічної мережі даних з переробки холодоагентів, контактів та актуальних цін”.

Щоб побудувати відповідальну та життєздатну кругову економіку для використаних фторовмісних газів, платформа Retradeables забезпечить надійне рішення для монтажних організацій та дистриб’юторів для поповнення їх товарних запасів фторовмісними газами, відновленими до стандарту оригінальних холодоагентів, щоб задовольнити зростаючий попит своїх клієнтів.

На сайті Retradeables можна вільно зареєструватись, але тільки компаніям, сертифікованим відповідним чином. Потенційним учасникам потрібно буде надати номер платника НДС, номер сертифікату на роботи з фторовмісними газами та завантажити копію дійсного сертифікату на сайт.

Після реєстрації на Retradeables учасники зможуть шукати продавців відновлених фторовмісних газів або покупців для свого товару. Буде відображатись тип фреону, якість, кількість та ціна.