За даними нового дослідження заповнене водою скло можна використовувати для охолодження та опалення будівель та економити енергію в будь-яких кліматичних умовах.

Доктор Матіяс Гутай (Matyas Gutai) з Університету Лафборо (Loughborough University) проводив дослідження в цій галузі понад 10 років. Його нещодавня публікація про результати дослідження у виданні Energy and Buildings Journal спільно з доктором Аболфазл Кхейбарі (Abolfazl Kheybari) з Університету Кайзерслаутерна (University of Kaiserslautern) показує, що заповнене водою скло (WFG) може стати революційним рішенням у проектуванні будівель.

Це дослідження демонструє, що системи WFG добре показують себе в будь-якому кліматі – зберігають прохолоду в будівлі у спекотних умовах та тепло у прохолодних – без необхідності у додатковому енергозабезпеченні.

Система WFG представляє собою шар води між скляними панелями. Вода у них практично невидима.

Доктор Гутай створив робочий проект та побудував у різних кліматичних умовах – в Угорщині та на Тайвані – два прототипи будівель, які використовують систему WFG як частину більшої механічної системи.

У системі WFG заповнене водою вікно з’єднується з накопичувальним баком трубами, захованими у стіні, щоб вода могла циркулювати.

Ця система дозволяє так званим водяним домам охолоджуватись та нагріватись без додаткового енергозабезпечення більшу частину року.

В теплу погоду вода поглинає зовнішнє та внутрішнє тепло. Ця тепла вода подається у накопичувальний бак, який можна розмістити у основі будинку або іншій його частині.

Якщо температура падає, тепло з накопичувального баку може подаватись назад у стіни будинку для його нагрівання. Або ж це тепло може використовуватись для гарячого водопостачання.

Доктор Гутай також розробив більш витончену версію системи з тепловим насосом, який може нагрівати та охолоджувати воду залежно від пори року.

https://www.youtube.com/watch?v=1FbSnLE2R9g

Моделювання з використанням даних, зібраних з двох водяних будинків у 13 різних кліматичних зонах, показало, що система WFG економила енергію у всіх основних населених регіонах (всі кліматичні зони окрім заполярної) від 47% до 72% порівняно з подвійними склопакетами та від 34% до 61% порівняно з потрійними склопакетами.

Моделювання також показало, що поточні технології виробництва скла можуть забезпечити більше економії енергії, якщо більше сфокусуються на поглинанні сонячного випромінювання, а не на теплоізоляції.

“Зараз скло у будівлях – це відповідальність, оскільки воно змушує нас жертвувати енергоспоживанням, температурним комфортом, акустичними характеристиками та іншими аспектами”, – говорить доктор Гутай. “Система WFG змінює цю парадигму та перетворює скло на нові можливості для екологічного будівництва.

“Це показує нам, що цілісне мислення про будівлі та конструкції призводить до більш ефективного та екологічно сприятливого антропогенного середовища.”

Доктор Гутай спільно з колегами працює зараз над створенням продукту на базі цієї технології. Також він продовжить дослідження та буде порівнювати систему WFG з динамічним склом, оцінюючи вплив на навколишнє середовище протягом всього життєвого циклу та моделюючи температурний комфорт.

https://www.coolingpost.com/features/cooling-and-heating-with-water-filled-windows/