Дві провідні японські корпорація заявляють, що розробили систему охолодження для дата-центрів, яка використовує HFO (гідрофторолефіновий) холодоагент та може скоротити енергоспоживання вдвічі.

Міжнародний постачальник інформаційних технологій та електроніки компанія NEC та найбільша телекомунікаційна компанія Японії NTT Communications розробили систему охолодження на холодоагенті R1224yd. Як було заявлено, це вперше холодоагент низького тиску використовується для охолодження повітря.

Холодоагент R1224yd було розроблено японською компанією AGC Asahi Glass як незаймистий холодоагент класу A1. Він використовується в основному у відцентрових чилерах, генераторах бінарного циклу та теплових насосах з рекуперацією тепла.

Спільні випробування системи в дата-центрі компанії NTT показали, що споживання енергії системою кондиціонування можна скоротити вдвічі порівняно з традиційною водяною системою охолодження.

Комерціалізація системи запланована на 2022 рік, а компанія NTT в першу чергу встановить її на своїх об’єктах. В майбутньому очікується, що технологія буде доступна тим, кому потрібне охолодження у великих масштабах, наприклад, лікарні та комерційні об’єкти, а також комунікаційне обладнання.

Також було озвучено плани щодо використання відпрацьованого тепла систем для другорядних цілей.

https://www.coolingpost.com/world-news/new-refrigerant-system-could-cut-data-centre-cooling-costs/