Провідна мережа аптек Німеччини dm стала першою в країні роздрібною мережею, яка приєдналась до програми Daikin LooP зі збирання, регенерації та повторного використання холодоагентів.

Програма Loop (L∞P) спрямована  на збирання та регенерацію холодоагентів для їхнього  повторного використання, що є дуже важливим для зниження обсягів споживання сировини та забезпечення відповідального підходу до використання ресурсів. Ця програма дозволяє клієнтам, таким як dm, замкнути свій “цикл” та стати більш екологічно відповідальними.

Програма була запущена у 2019 році та працює в усіх країнах членах ЄС, Великобританії, Боснії та Герцеговині, Сербії, Чорногорії, Косово, Албанії, Північній Македонії, Ісландії, Норвегії та Швейцарії.

Керівництво роздрібної мережі звернулось до компанії Daikin кілька років тому, щоб завдяки використанню теплових насосів VRV повністю переглянути керування енергоспоживанням у своїй мережі, яка розрослась до понад 2000 магазинів. Зараз мережа dm робить ще один серйозний крок до скорочення свого негативного впливу на навколишнє середовище, переходячи до кругової економіки у використанні холодоагентів у своїх магазинах.

Компанія Daikin та мережа dm-drogerie markt провели перші випробування у 2020 році, коли в одному з модернізованих магазинів було зібрано 15.4кг фреону R410A. Цей холодоагент надалі було успішно використано повторно в магазині мережі в Бад-Наухайм. Для цих випробувань компанія Daikin працювала спільно з німецькими підрядниками Koch Kälteanlagenbau GmbH та Schneider Umwelttechnik, а також постачальником холодоагентів Westfalen.

“Ми плануємо прискорити впровадження програми у 2021 році, щоб збільшити свій внесок у збереження природних ресурсів”, – говорить Мартін Ауер (Martin Auer), голова відділу інженерного забезпечення в мережі dm. В результаті цієї роботи з магазинів мережі dm було зібрано вже близько 60кг фреону.

При плануванні модернізації одного з магазинів мережі dm до процесу підключається спеціаліст компанії Daikin. Холодоагент збирається за допомогою професійного обладнання в спеціальні циліндри, потім відправляється на фабрику з переробки для відновлення до рівня якості нового холодоагенту.

В кінцевому результаті холодоагент повторно використовується на заводі Daikin для заправки теплових насосів, які встановлюються в магазинах мережі dm, замикаючи цикл використання холодоагенту компанією.