Британська сертифікаційна організація в галузі фторовмісних газів Refcom наполягає на тому, що наразі не отримано жодних доказів розповсюдження коронавірусу через системи кондиціонування або вентиляції.

У відповідь на численні запитання керівник Refcom Грем Фокс (Graeme Fox) сказав: “Дуже важливо уточнити, що на теперішній час досі не отримано жодних доказів, що системи кондиціонування та вентиляції розповсюджують вірус ”.

У своєму виступі на вебінарі BESA пан Фокс зауважив, що є “ще багато невідомих”, але рекомендував використовувати центральні кондиціонери у режимі повної подачі свіжого повітря, а не рециркуляції.

“Забудьте про рекуперацію тепла та центральні кондиціонери з перехресним рухом повітря”, – каже він. “Здоров’я зараз важливіше за енергоефективність”.

“Більш висока інтенсивність вентиляції мінімізує ризик утворення вологи на внутрішніх поверхнях. Тому, якщо вірус буде у припливному повітрі, вам треба мінімізувати ризик осаду його на поверхнях ”.

“Навіть якщо у будівлі зараз буває мало людей, підтримуйте максимально високу швидкість подачі повітря для зниження ризиків”.

https://www.coolingpost.com/uk-news/no-evidence-that-ac-is-spreading-coronavirus/