ВЕЛИКОБРИТАНІЯ: після підтвердження урядом фінансування схеми, у Великобританії буде розпочато першу спеціалізовану підготовку з низьковуглецевого опалення.

Програма учнівства техніків з низьковуглецевого опалення розроблена для навчання наступного покоління працівників, щоб допомогти досягти мети уряду Великобританії щодо встановлення 600 000 теплових насосів на рік до 2028 року. За оцінками, до кінця року знадобиться 57 000 кваліфікованих монтажників теплових насосів.

Нове навчання було розроблено схемою сертифікації мікрогенерації MCS у співпраці з Інститутом учнівства та технічної освіти (IfATE) і групою інсталяторів-новаторів теплових насосів.

Коледжі отримуватимуть до 22 000 фунтів стерлінгів на учня відповідно до планів фінансування, розроблених Міністерством освіти.

«До цього часу зусилля країни щодо збільшення кількості монтажників систем опалення з низьким вмістом вуглецю здійснювалися за допомогою коротких вступних курсів після завершення курсу встановлення традиційного опалення на викопному паливі», — пояснив генеральний директор MCS Ян Ріппін.

«Життєво важливо, щоб ми виділили шляхи для створення армії монтажників відновлюваного опалення з сертифікованими навичками, які знають, як ефективно проектувати та встановлювати ці системи. Найважливіше те, що ця робоча сила знатиме, як допомогти власникам будинків опалювати та декарбонізувати свої будинки».

«Ми з нетерпінням чекаємо, коли це буде реалізовано, і заохочуємо багатьох роботодавців пропонувати роботу, оскільки ми всі маємо відіграти певну роль у боротьбі зі зміною клімату та створенні екологічних кар’єр, які витримають випробування часом».

Енді Лаут, керуючий директор компанії з монтажу теплових насосів  і голова Innovative Employers Group, сказав: «Як роботодавець я хочу знати, що люди, яких я найму, матимуть потрібні навички, а доступ до потрібного навчання є найважливішою частиною. Усунення необхідності для роботодавців перенавчати сантехніків на технології з низьким вмістом вуглецю – це величезний крок у правильному напрямку».

Стівен МакГріві, керівник Школи екологічного будівництва та будівельних послуг Ліверпульського міського коледжу, сказав: «Нам особливо приємно бачити, що навчальні заклади отримують належне фінансування від уряду. Це дозволить таким коледжам, як наш, набирати студентів у той час, коли кожна копійка на рахунку».

https://www.coolingpost.com/uk-news/heat-pump-apprenticeship-receives-government-funding/