Велика Британія: Університет Лінкольна перейшов на систему кондиціонування повітря VRV5 з рекуперацією тепла Daikin R32 для своєї адміністративної та службової будівлі на кампусі.

У будівлі є три адміністративні відділи – один на першому поверсі та два на верхньому – переважно офіси відкритого планування, але з деякими окремими зонами. Частину першого поверху займає пральня без кондиціонера. Офіс відкритого планування обслуговується касетами Daikin Roundflow чотирьох ємностей, розмір яких відповідає розміру приміщення та місткості. Два невеликих офіси мають повністю плоскі касети, а конференц-зал і ще один невеликий офіс мають настінні блоки.

Загальне навантаження 33,5 кВт подається через одну розподільну коробку, встановлену в кімнаті комунікацій на першому поверсі в тильній частині будівлі.

Зовнішній блок складається з основного блоку потужністю 8 HP та вторинний агрегат потужністю 5 HP.

Таке розташування забезпечує більш економічні експлуатаційні витрати, оскільки вторинний блок працює лише в періоди пікового попиту на охолодження або опалення.

Нову систему протягом трьох тижнів під час літніх канікул в університеті встановила компанія Airco Refrigeration and Air Conditioning з Халла.

«Раніше нас просили провести обстеження будівлі для заміни системи R410A, якій 15 років. Нас запитали про можливість використання системи R32», — сказав керівник контрактів Airco Роб Мюррей.

Університетський технічний директор Джейсон Девлін, сам досвідчений інженер з охолодження та опалення, сказав: «Я хотів, щоб будівля була готовою до майбутнього, а не просто замінила систему іншою системою R410A. «Деякі студенти можуть боятися штучного клімату, тому для нас, як відділу нерухомості, важливо показати, що ми дбаємо про навколишнє середовище та що ми встановлюємо найбільш енергоефективне обладнання, яке тільки може бути».

Старий зовнішній блок був на території поряд із забудовою, але це місце вважалося не дуже придатним, оскільки воно було оточене деревами.

«Набагато вигідніше розмістити нові зовнішні блоки на більшій території з більшим потоком повітря та меншою кількістю дерев. І оскільки нам не довелося копати землю, установка стала кращою», – додав Девлін.

Також встановлено вентиляційні установки Daikin VAM з рекуперацією тепла. Вони розраховані на продуктивність 350 м 3 /год при звуковій потужності всього 51 дБ.

Внутрішніми блоками індивідуально керують дротові контролери Daikin White Madoka, а загальне керування системою здійснюється через Daikin Intelligent Touch Manager і шлюз BACnet.

Системи Daikin VRV5 також використовують технологію Shirudo для забезпечення безпечного використання холодоагентів. Його розподільні коробки, які дозволяють 3-трубній системі DX одночасно забезпечувати нагрівання та охолодження різних відгалужень, були спеціально розроблені для R32 і оснащені автоматичними запірними клапанами для кожного відгалуження, щоб запобігти втраті холодоагенту.

https://www.coolingpost.com/features/university-graduates-to-r32/