Великобританія: Консультативний орган уряду Великобританії закликав до безкоштовного встановлення теплових насосів у домогосподарствах з низькими доходами та до субсидій на теплові насоси у мільярди фунтів.
У своєму другому п’ятирічному огляді Національна інфраструктурна комісія (NIC) заявила, що поліпшення інфраструктури для стимулювання економічного зростання по всій Великобританії та досягнення кліматичних цілей є досяжним і доступним, якщо правильні політичні кроки будуть зроблені зараз.
У програмі перетворення енергетичних, транспортних та інших ключових мереж країни протягом наступних 30 років рекомендації включають повне субсидування вартості установки теплового насоса для однієї третини домогосподарств – залежно від доходу – і пропозицію підтримки у розмірі 7000 фунтів стерлінгів для всіх інших.
Серед інших рекомендацій в оцінці обґрунтовується використання теплових насосів та теплових мереж як рішення для переведення будівель з газового опалення. Зазначається, що сім мільйонів будівель в Англії мають здійснити цей перехід до 2035 року, щоб відповідати шостому вуглецевому бюджету. Комісія встановлює повноцінну програму державної підтримки домогосподарств для здійснення переходу, зокрема:
– близько 1,3 мільярда фунтів стерлінгів на рік до 2035 року
покрити повну вартість встановлення теплових насосів для домогосподарств із низькими доходами;
– близько 1,9 мільярда фунтів стерлінгів на рік до 2035 року на первісний авансовий грант у розмірі 7000 фунтів стерлінгів домогосподарствам, що встановлюють тепловий насос або підключаються до теплової мережі, який згодом буде скорочений у міру зниження витрат, на додаток до нульового фінансування ;
– близько 3,2 мільярда фунтів стерлінгів на рік до 2035 року на підвищення енергоефективності та встановлення теплових насосів в об’єктах державного сектору та соціального житла.

https://www.coolingpost.com/uk-news/advisory-body-calls-for-free-heat-pump-installs/