Федерація європейських асоціацій у галузі опалення, вентиляції та кондиціонування повітря (REHVA) повідомляє, що зволоження, кондиціонування повітря та чистка повітряних каналів не впливають на поширення коронавірусу.
Ця інформація була розміщена у новому документі з рекомендаціями від REHVA. Вона базується на наявних на теперішній час відомостях з документу ВООЗ під назвою “Підготовка робочого місця у разі поширення вірусу COVID-19”.
Орієнтований на ОВіК фахівців та керуючі компанії шести сторінковий документ охоплює комерційні та громадські будівлі, наприклад, офіси, школи, торгівельні центри, спортивні об’єкти та ін., де очікується лише тимчасове перебування інфікованих людей. Лікарні та медичні заклади не враховуються.
Найголовніше, про що інформує документ, що зволоження та кондиціонування повітря не мають практичного впливу на поширення вірусу. На відміну від деяких інших вірусів, SARS-CoV-2, вірус, який спричиняє захворювання Covid-19, доволі стійкий до змін оточуючих умов та чутливий лише до и високої відносної вологості понад 80% та температури понад 30˚C.
Системи опалення та охолодження, як йдеться у документі, можуть експлуатуватись у звичайному режимі, оскільки прямого впливу на поширення вірусу не мають.
Також у документі повідомляється, що чистка повітряних каналів не є ефективною проти поширення інфекції між приміщеннями.
Рекуперація тепла
Вважається, що системи з рекуперацією тепла можуть переносити вірус разом з частинками з витяжного повітря у припливне повітря через витоки. У ротаційних теплообмінниках (включаючи роторні рекуператори) частинки осідають на поверхні теплообмінника з боку витяжного повітря, після чого вони можуть знову потрапити у повітря при повороті теплообмінника на бік припливу повітря.
Таким чином REHVA рекомендує відключати ротаційні теплообмінники під час епідемії SARS-CoV-2. Якщо є вірогідність витоку у секції рекуперації тепла, регулювання тиску або байпасування можуть допомогти уникнути ситуації, коли більш високий тиск на виході спричинить витік повітря на бік припливу.
Вважається, що перенесення вірусу через прилади рекуперації тепла не відбувається, якщо система обладнана подвійним теплообмінником або іншим приладом рекуперації тепла, який гарантує 100% розділення повітря між витяжною та припливною сторонами.
Рециркуляція
Частинки вірусу у зворотних повітропроводах також можуть знову потрапити у будівлю, якщо центральний кондиціонер обладнаний секцією рециркуляції. Тому рекомендується не використовувати централізовану рециркуляцію під час епідемії SARSCoV-2 та закривати рециркуляційну заслінку.
У документі також уточнюється, що системи вентиляції не є джерелом зараження, якщо дотримуватись інструкцій щодо систем з рекуперацією та рециркуляцією. Віруси з дрібними частинками не осідають у вентиляційних каналах та відносяться повітряним потоком, тому немає необхідності вносити зміни до звичайного процесу чистки та обслуговування систем.
Інформація про вірус постійно оновлюється, тому REHVA вважає даний документ тимчасовим посібником, та інформація у ньому може оновитись при наявності нових даних.
https://www.coolingpost.com/world-news/ac-and-duct-cleaning-has-no-effect-on-covid-19-spread/