Компанія BSRIA, яка спеціалізується на ринкових дослідженнях, оновила свій прогноз міжнародних продажів систем кондиціонування на 2020 та 2021 роки з урахуванням дестабілізації, яку викликала епідемія Covid-19.
Описуючи останні півроку як “складні для галузі”, компанія BSRIA провела опитування ключових ОВіК виробників та дистриб’юторів на 20 основних світових ринках таких ключових продуктів як спліти, VRF-системи, руфтопи та чиллери.
Ці дані було включено до останнього звіту про глобальний ринок систем кондиціонування, що був опублікований у вересні. В ньому представлені найактуальніші оцінки динаміки світового ринку кондиціонування у 2020 році, а також прогнози на п’ять років вперед.
Звіт показує падіння продажів по усіх категоріях – системи VRF на 4%, чиллери на 6%, спліти на 8% та руфтопи на 12%.
В той час, як ланцюги поставок та виробництво були порушені по всьому світу, виробники зупиняли заводи, а відвантаження товарів зупинялись на кілька місяців, не всі групи товарів та не у всіх країнах постраждали від цього однаково.
За даними BSRIA, в той час, як в більшості країн спостерігалось значне падіння продажів у другому кварталі року, в Китаї спостерігалось різке падіння продажів в першому кварталі 2020 року та поступове відновлення починаючи з квітня.
Багато людей за рекомендацією уряду перейшли на роботу з дому, завдяки чому з’явились додаткові можливості на побутовому ринку систем кондиціонування, оскільки споживачі почали вкладати зекономлені на транспорті та відпочинку кошти у придбання кондиціонера. Особливо це спостерігалось у Європі, повідомляє BSRIA.
В цьому секторі не так сильно відчувався удар, оскільки онлайн продажі побутових кондиціонерів, як і інших споживчих товарів, значно зросли. Загальне зростання обсягів онлайн продажів також підвищило попит і у секторі складських послуг.
Найбільше постраждав легкий комерційний сектор, де переважали такі об’єкти, як роздрібні магазини, кафе та ресторани, готелі та інші об’єкти відпочинку. Найчастіше на таких об’єктах встановлювали великі спліти (>5кВт) та VRF-системи.
Падіння продажів в готельному секторі частково компенсувалось зростанням попиту на об’єктах, перепрофільованих під медичні цілі, де встановлювались VRF-системи с подачею свіжого повітря відповідно до вимог з вентиляції.
В цілому, за даними BSRIA падіння продажів було більше для тих товарів, які зазвичай встановлювались на середніх та великих нежитлових об’єктах, оскільки робота на таких об’єктах буда порушена через закриття будівель, порушення ланцюга поставок та правил соціального дистанціювання, а також невихід на роботу робочих мігрантів. Значну кількість таких об’єктів було заморожено або відтерміновано.
Однак, також з’явились нові можливості, особливо стосовно якості повітря у приміщенні. Збільшився попит на продукцію з функціями самоочищення, вентиляції та очищення повітря. Багато виробників запустило нові виробничі лінії для задоволення попиту, а в подальшому це має стати популярною тенденцією.
В комерційному секторі зросла зацікавленість системами з високим об’ємом повітря, DOAS, зонуванням, фільтрацією рециркулюючого повітря для зниження ризику перехресного інфікування в будівлі. Також спостерігається підвищений попит на датчики та системи керування, які інтегруються з BACS системами для моніторингу якості повітря та збоїв роботи обладнання.
https://www.coolingpost.com/world-news/air-conditioning-faces-covid-challenge/