Норвезька асоціація холодильної та кондиціонерної промисловості VKE застерігає своїх членів, що пропозиція щодо обмежень для пер- та поліфторалкідних речовин може означати кінець для синтетичних холодоагентів у Європі.

Минулого місяця п’ять європейських країн – Німеччина, Нідерланди, Норвегія, Швеція та Данія – повідомили про намір подати спільну пропозицію до Європейської агенції з хімічних речовин (ECHA) щодо обмежень для пер- та поліфторалкідних речовин (PFAS) в рамках Європейського регламенту REACH. Дана пропозиція стосується всіх речовин групи CF2 або CF3 – властивості, спільні для HFC та HFO холодоагентів.

Включення до регламенту REACH буде означати, що вказані речовини зазнають більш суворих обмежень з реєстрації та використання, а в деяких випадках і повної заборони на використання. Дані обмеження більш широкі, ніж поточний європейський регламент з фторовмісних газів, та контроль за їх виконанням теж буде більш суворим.

Поки більшість інших промислових груп відмовчується стосовно даних пропозицій та їх потенційних наслідків для промисловості, голова Асоціації VKE, Еспен Рьоннінг (Espen Rønning), написав на сайті асоціації: “Виникає питання, чи це поганий знак для синтетичних холодоагентів? Ясно, що природоохоронні органи п’яти країн дуже хочуть ще більших обмежень на використання синтетичних холодоагентів”.

Представники Асоціації VKE також заявляють, що на зустрічі щодо перегляду регламенту з фторовмісних газів один з лідерів Міністерства охорони навколишнього середовища ЄС, Генеральний директорат з боротьби зі зміною клімату (DG Clima), заявив, що, якщо ЄС хоче досягти своїх цілей до 2050 року, використання фторовмісних газів необхідно припинити.

Обговорення відкриті до 19 вересня 2021 року, після чого п’ять природоохоронних органів до липня 2022 року мають завершити процес внесення пропозиції щодо обмежень. Далі будуть призначені нові громадські слухання. Після цього Європейська Комісія зможе почати роботу над правками регламенту REACH на початку 2023 року.