Агенція Екологічних Розслідувань (EIA) закликає заборонити використання HFC холодоагентів у спліт-кондиціонерах у Європі.

В рамках своєї заявки до поточної ревізії директиви щодо фторвмісних газів (517/2014) агенція EIA просуває використання вуглеводневого холодоагенту пропану (R290). В підтримку цього агенція також працює над підвищенням порогу максимально припустимого обсягу заправки пропану у побутових кондиціонерах.

Останнє дослідження німецької екологічної дослідницької організації Öko Recherché показує, що завдяки переходу Європи на R290 до 2050 року можна скоротити обсяг викидів парникових газів на 62 мегатонни у CO2-еквіваленті. Аналогічна заборона по всьому світу з 2025 року дозволить скоротити цей обсяг на 5.6 гігатонн у CO2-еквіваленті в усьому світі.

Екологічний активіст з EIA Софі Гейген (Sophie Geoghegan) говорить: “Ми раді, що нове дослідження показує дуже реальні та важливі показники, які можливі завдяки такому підходу. Воно показує чіткі переваги для клімату, якщо перехід буде швидким, та ми не застрягнемо у неефективному та небезпечному для клімату обладнанні. Також дослідження наочно показує позитивну сторону перегляду стандартів для займистих холодоагентів та необхідність ЄС знову показати всім приклад та якомога скоріше заборонити HFC холодоагенти у  сплітових системах кондиціонування”.

Посилаючись на пропозиції EIA Софі Гейген говорить: “Якщо у нас все вийде, то це приведе на ринок більш сприятливе для навколишнього середовища та ефективне кліматичне обладнання та дасть впевненість монтажникам та споживачам при поводженні з займистими холодоагентами”.

Єврокомісія зараз збирає відгуки стосовно ревізії норм щодо фторвмісних газів. Заявки приймаються до 7 вересня. Після цього будуть проводитись громадські обговорення, і всі зміни будуть остаточно прийняті до кінця 2021 року.

https://www.coolingpost.com/world-news/eia-seeks-ban-on-hfc-refrigerants-in-single-split-air-conditioners/