ІТАЛІЯ: Своєчасне виявлення витоку холодоагенту в холодильній машині не тільки принесло користь навколишньому середовищу, а й дозволило заощадити витрати та скоротити потенційні простої виробництва для провідного заводу з лиття алюмінію під тиском.

Компанія NPF Nuova Presso Fondal, розташована в Бозізіо Паріні, Лекко, є провідною компанією в галузі лиття алюмінію під тиском для різних типів виробів, освітлення, електродвигунів та побутової техніки.

З 2020 року НПФ використовує три чилери Daikin. Вони мають вирішальне значення для процесу лиття під тиском, гарантуючи та підтримуючи правильну температуру охолоджувальної води форми.

NPF уклав контракт на комплексне технічне обслуговування холодильних установок, включаючи послуги дистанційного моніторингу, для нагляду за роботою агрегатів. Рішення Daikin для дистанційного моніторингу холодильних установок Daikin on Site пропонує розширені функції, такі як виявлення витоків, аналіз тенденцій і оптимізація для оптимальної роботи машин.

Функція виявлення витоків у системі Daikin на місці змогла виявити витік холодоагенту, навіть коли чилер працював безперебійно. Завдяки цій інформації команда Daikin та сервісний партнер змогли вирішити ситуацію в короткий термін, не впливаючи на бізнес-діяльність клієнта.

На об’єкті є два чиллери Daikin з повітряним охолодженням EWAD300TZ потужністю 300 кВт та машина потужністю 700 кВт, а також сухий охолоджувач стороннього виробника. Чилери Daikin охолоджують резервуар для зберігання води ємністю 5000 літрів, який живить два різні контури ливарного цеху. Один замкнутий контур живить пластинчасті теплообмінники, що охолоджують гідравлічні та гібридні преси, а інший контур охолоджує форми за допомогою двох великих пластинчастих теплообмінників, встановлених у технологічному приміщенні у відкритому контурі.

Сухий охолоджувач використовується в зимовий період, використовуючи температуру навколишнього середовища максимум до 20°C у поєднанні з охолоджувачем 3, який повертає температуру до робочого значення в ливарному цеху між 17°C і 18°C, коли потрібний.

Кожен компонент холодильної установки керується та контролюється за допомогою ПЛК та панелі керування, керованих дистанційно, як того вимагає Індустрія 4.0.

Тривога

Отримавши сигнал тривоги на екрані Daikin on Site, інженери Daikin негайно звернулися до авторизованого сервісного центру, щоб визначити причину витоку холодоагенту, усунули проблему та заправили холодоагент у чілер EWAD770TZ протягом чотирьох днів.

Функція виявлення витоків холодильного обладнання у системі Daikin on Site допомогла своєчасно виявити витік, забезпечити швидке втручання та уникнути простоїв виробництва.

Витік спричинив втрату 15 кг, або 14%, холодоагенту при загальній заправці 104 кг. Компанія Daikin стверджує, що без цієї функції виявлення витоків на її виявлення пішли б місяці, а витрати на заміну холодоагенту були б набагато вищими для навколишнього середовища та у фінансовому відношенні.

«Протягом перших трьох років роботи інтелектуальні функції виявлення витоків та автоматичні оповіщення Daikin відіграли вирішальну роль у запобіганні будь-яким простоям на нашому заводі», — сказав менеджер з технічного обслуговування NPF Алессандро Джамброне.

Алгоритм виявлення витоків Daikin враховує дані, що стосуються останніх чотирьох місяців роботи агрегату. Протягом однієї хвилини після виявлення витоку холодоагенту система Daikin on Site негайно повідомляє заздалегідь вказаного кінцевого користувача, установника та інженера з обслуговування за допомогою сигналу тривоги на екрані Daikin on Site та оповіщення електронною поштою.

Пристрій виявлення витоків холодоагенту в даний час доступний для чилерів EWAD-TZD, EWAT-BC і буде встановлений у нових чилерах Daikin.

https://www.coolingpost.com/features/daikin-remote-leak-detection-prevents-downtime/