Японський виробник кондиціонерів компанія Daikin Industries розроблятиме високоефективну багаторазову медичну маску для обличчя спільно з Національним Центром Дослідження Церебральних та Серцево-судинних Захворювань та інженерною компанією CrossEffect з Кіото.

Виробництво маски почнеться цієї осені. Розрахована вона буде на працівників сфери охорони здоров’я, яким необхідний високий ступінь захисту для роботи з коронавірусною інфекцією, говорять представники Daikin.

Маска буде складатись з лицьової частини та змінного фільтра. Лицьову частину можна буде використовувати багато разів за умови дезінфікування її після кожного використання.

Компанія Daikin забезпечить відповідність маски респіратору N95, ухваленому Національним Інститутом Технічної Безпеки та Здоров’я США. Щоб почати виробництво якомога скоріше компанія Daikin обирає виробників, які зможуть цієї осені виготовляти фільтри в обмеженій кількості – це дасть можливість виготовляти 100000 одиниць щодня з 2021 року.

Респіратори N95 широко використовуються  у медичних закладах. У квітні в усьому світі виникла нестача цих респіраторів, коли почалось розповсюдження COVID-19 по іншим країнам, що спричинило справжню боротьбу країн за забезпечення поставок респіраторів.

Компанія 3M, найбільший у світі виробник масок N95 для використання у галузі охорони здоров’я, є також основним постачальником у США, де інфекція продовжує розповсюджуватись.

Японські запаси N95 наближаються до 13 млн. одиниць, що вважається достатнім для задоволення попиту завдяки імпорту та збільшенню запасів місцевих постачальників.

Однак, попит на високоефективні медичні маски може зрости за умов другої хвилі захворювань. Японія сильно покладається на імпорт масок N95 з Китаю.

Компанія Daikin сподівається послабити занепокоєність відносно дефіциту поставок завдяки розробці та виробництву нової маски на місцевому рівні.

https://asia.nikkei.com/Business/Companies/Daikin-to-develop-medical-face-mask-with-national-institute