До 2024 року японська компанія Daikin Industries вдвічі скоротить кількість міді у своїх кондиціонерах з поточних 90000 тон на рік.
Міжнародні ціни на мідь зросли на 40-50% за минулий рік. Тенденції декарбонізації також стимулювали перехід до електротранспорту, який потребує використання міді для своїх компонентів. У відповідь на зростаючий тиск на прибуток компанія Daikin планує використовувати більше таких матеріалів як алюміній.
Зростаючі ціни на мідь також можуть стимулювати конкуренцію в технологічних розробках у пошуках альтернативних матеріалів.
Мідь широко використовується в електронних компонентах, запчастинах для авто та проводах, оскільки вона ефективно проводить тепло та електрику та її легко обробляти.
Компанія Daikin використовувала мідь для теплообмінників у зовнішніх блоках кондиціонерів. У 2021 фінансовому році очікується, що високі ціни збільшать витрати на $273 млн. порівняно з попереднім роком, що складає близько 10% від загального прогнозованого операційного прибутку компанії.
До 2023 року компанія Daikin вдвічі скоротить кількість міді, що використовується в Японії, а також скоротить обсяги її використання і в інших країнах. Мідь в теплообмінниках буде замінена алюмінієм, який в 3-5 разів дешевший за мідь.
Компанія Daikin сфокусувалась на функціональних перевагах алюмінію, як от зниження ваги та скорочення обсягу холодоагенту. У 2012 році компанія почала використовувати алюміній в комерційних кондиціонерах. Тепер вона прискорить перехід на алюміній для побутових кондиціонерів, щоб підвищити рентабельність.
На сьогодні місцевий попит Японії на мідь оцінюється приблизно у 900000 тон на рік, та багато інших виробників зіткнулися з такими ж проблемами.