Компанія Daikin представить в Японії нову технологію зниження шуму, яка знижує шум вентиляції на 20% або більше в кондиціонерах зі зволоженням/вентиляцією.

Нова технологія зниження шуму використовує шумоізолюючий матеріал, розроблений японською компанією Fujifilm. Це перше практичне застосування технології шумозниження, над якою Fujifilm та Daikin спільно працюють з 2019 року.

Як заявлено, шум системи вентиляції знижується на 20% або більше без впливу на об’єм зволоження/вентиляції.

Минулого року компанія Daikin представила в Японії лінійку побутових блоків Urusara X та Urusara mini з функціями вентиляції та зволоження. Нові блоки були представлені у відповідь на зростаючий попит на покращену якість повітря за рахунок підвищення об’єму вентиляції. Однак таке збільшення об’єму вентиляції також підвищує і рівень шуму повітряного потоку.

Кондиціонери Daikin з функціями зволоження та вентиляції подають зовнішнє повітря в приміщення через шланг, який з’єднує внутрішній та зовнішній блоки. Для збільшення об’єму зволоження та вентиляції необхідно збільшити діаметр шлангу, однак це викликає складнощі через фіксований розмір отвору у стіні, через який проходять шланг та труби холодоагенту.

Комплект для зниження шуму встановлюється в зовнішньому блоці

Компанія Daikin розробила та встановила високопродуктивний вентилятор для зниження шуму вентиляції, на додаток до цього також було використано шумопоглинаючий матеріал від Fujifilm.

Шумоізоляція досягається завдяки використанню технології метаматеріалів, які через свою щільну структуру забезпечують звукоізоляцію широкого діапазону, а їх гладка поверхня знижує опір повітрю.

Компанія Daikin почне поставку комплекту зниження шуму у вигляді опції для блоків Urusara X та Urusara Mini в Японії цієї весни.

Технологія зниження шуму має широкі можливості для використання в кондиціонерному обладнанні загалом, а також має новий потенціал для мініатюрізації компонентів. Компанії Daikin та Fujifilm говорять, що продовжать розробку технологій для подальшого покращення продуктивності кондиціонерів.