ЛОНДОН (Reuters) – Японська промислова компанія Daikin, лідер ринку теплових насосів у Європі, заявила, що рішення прем’єр-міністра Ріші Сунака відкласти плани Британії щодо боротьби зі зміною клімату підірве довіру та міжнародні інвестиції.

Daikin, найбільший у світі виробник обладнання для кондиціонування повітря, зі штаб-квартирою в Осаці, заявив, що рішення Сунака ускладнять досягнення Британії мети стати економікою з нульовим чистим викидом вуглецю до 2050 року.

«Оновивши свою політику, уряд, схоже, відмовився від свого зобов’язання встановлювати до 600 000 теплових насосів на рік до 2028 року», — заявив у четвер Хенк ван ден Берг, менеджер з продажу побутових послуг Daikin UK.

«Це підірве довіру, підірве іноземні інвестиції та матиме значний вплив на зростання зелених робочих місць».

У своїй промові в середу Сунак сказав, що сповільнить перехід до теплових насосів від газових котлів у будинках і сказав, що не змушуватиме домогосподарства покращувати свою ізоляцію.

Теплові насоси, які іноді називають зворотними кондиціонерами, використовують електроенергію для концентрації теплового потенціалу та є порівняно більш енергоефективними, ніж газові котли.

Берг сказав, що продовження виключення гібридних теплових насосних систем, які можуть працювати разом із традиційними джерелами опалення, такими як котли, з урядової схеми модернізації котлів було «справжньою помилкою».

Сунак сказав, що він залишається відданим юридично обов’язковій меті досягнення нульових викидів до 2050 року, але сказав, що Великобританія може дозволити собі повільніше просуватися в досягненні цього, оскільки вона “настільки випереджає всі інші країни світу”.

https://asia.nikkei.com/Business/Companies/Daikin-says-new-U.K.-net-zero-plan-will-hurt-investment-and-growth