ЯПОНІЯ: Daikin стверджує, що створив першу в світі лазерну технологію для дистанційного виявлення витоків холодоагенту R32.

Розроблений у співпраці з компанією зрідженого природного газу Tokyo Gas Engineering Solutions (TGES) і RIKEN, японським агентством розвитку, пристрій був розроблений для зменшення та запобігання витокам із систем кондиціонування повітря.

Daikin є чемпіоном із впровадження холодоагенту R32 в Японії та в усьому світі. Майже всі побутові кондиціонери, які виробляються та продаються в Японії та Європі, зараз використовують R32 і отримує визнання як альтернатива R410A з нижчим ПГП у всьому світі. Він вже використовується в більш ніж 130 країнах.

Новий детектор (праворуч) полегшує виявлення витоків, ніж звичайні методи (ліворуч)

Виявлення витоків холодоагенту зазвичай передбачає наближення інспекційного обладнання до точки, де є підозра на витік, і взяття проб навколишнього газу. Це часто може бути проблематичним, якщо кондиціонери встановлені на високому рівні, у стелі або у вузьких місцях, важкодоступних для людей.

Цей новий детектор випромінює лазерний промінь, який може підтвердити наявність або відсутність R32 на його шляху, ідентифікуючи унікальну для R32 смугу довжини хвилі поглинання в ближньому інфрачервоному діапазоні. Кажуть, що він ефективний на відстані до 10 м і може працювати навіть через вікна.

Його також можна використовувати для виявлення елемента R32 у витоках R410A.

Детектор базується на технології, розробленій Tokyo Gas Engineering Solutions для виявлення метану, який має структуру, подібну до R32.

Daikin і TGES прагнуть ще більше покращити чутливість виявлення та зменшити розмір пристрою, щоб його можна було переносити в польових умовах.

Випробування будуть проведені наступного року з наміром вивести детектор на комерційне виробництво в 2025 році.

https://www.coolingpost.com/world-news/daikin-develops-remote-detector-for-r32-leaks/