Японський виробник кондиціонерів компанія Daikin Industries збирається стандартизувати основні компоненти всіх своїх побутових кондиціонерів по всьому світу до 2023 року, прийнявши розповсюджену практику автомобільної промисловості з метою прискорення процесів розробки та виробництва.

Створення нового кондиціонеру зазвичай займає 12-18 місяців від планування до завершення виробництва. Модульний підхід компанії Daikin дозволить комбінувати існуючі запчастини замість розробки нових з нуля, що дозволить скоротити час розробки та витрати вдвічі або більше.

До такого рішення частково підштовхнуло зростання конкуренції з боку китайських виробників, які швидко захоплюють ринки південно-східної Азії та Європи. Компанія Gree Electric Appliances, наприклад, виробляє та продає 30 млн. блоків на рік – втричі більше за  компанію Daikin.

Daikin планує стандартизувати 50-60% запчастин усіх побутових кондиціонерів, включаючи теплообмінники, крильчатки та мотори вентилятора, і зробити їх частиною базового модулю.

Доповнення, такі як фільтри самостійного очищення, залишаться в окремій категорії, щоб компанія могла модифікувати продукцію залежно від місцевого клімату або потреб клієнтів.

Зараз компанія використовує такий модульний підхід у близько 30% моделей своїх кондиціонерів, але у 2021 році планується збільшити цей відсоток до 40-50%, а вже до 2023 року застосувати цей підхід до усіх моделей.

 

https://asia.nikkei.com/Business/Companies/Daikin-goes-all-in-on-standard-AC-parts-with-eye-to-low-cost-China-rivals