OSAKA. Як стало відомо Nikkei, японська компанія Daikin Industries придбала двох ключових постачальників систем кондиціонування повітря в США за 30 мільярдів ієн (260 мільйонів доларів США), щоб захопити швидкозростаючий бізнес центрів обробки даних.

Дві американські компанії – Alliance Air Products зі штаб-квартирою поблизу Сан-Дієго, штат Каліфорнія, та CM3 Building Solutions, розташована у Форт-Вашингтоні, штат Пенсільванія.

Daikin, що знаходиться в Осаці, найбільший у світі виробник кондиціонерів, уже є лідером споживчого ринку. Придбання спрямовані на те, щоб зробити Daikin основним гравцем у бізнесі з постачання кондиціонерів для центрів обробки даних, ринок якого зростає більш ніж на 10% на рік. У США Daikin прагне стати номером один у цьому сегменті, де конкуренція зростає.

Alliance Air Products має досвід у розробці компонентів, які розподіляють холодне повітря, тоді як CM3 Building Solutions проектує системи енергоменеджменту для будівель. Daikin сподівається, що придбання дозволить їй постачати великомасштабні системи кондиціонування повітря в повних пакетах.

Alliance Air виробляє в Мексиці, що може забезпечити Daikin ключову економічну перевагу. Для центрів обробки даних потрібні спеціальні компоненти, і інші виробники, як правило, виготовляють їх у США.

Очікується, що будівництво центрів обробки даних продовжуватиме зростати, оскільки комунікаційні технології п’ятого покоління набирають обертів, що дозволяє підключати автомобілі, заводи та інфраструктуру через Інтернет і контролювати їх у режимі реального часу.

Очікується, що центри обробки даних створять більш пов’язане суспільство, але є побоювання, що вони споживають величезну кількість електроенергії. Витрати на експлуатацію кондиціонерів складають 30% і більше споживаної електроенергії в дата-центрах.

https://asia.nikkei.com/Business/Business-deals/Daikin-buys-U.S.-aircon-companies-to-boost-data-center-business