БЕЛЬГІЯ: Daikin Europe скорегувала свої прогнози продажів теплових насосів на 2024 рік після того, як європейський попит тривав скорочуватись і не очікував значного зростання попиту цього року.

У вересні компанія Daikin Europe заявила, що не буде продовжувати контракти з 500 тимчасовими співробітниками на заводі теплових насосів в Остенде через різке падіння продажів теплових насосів. Крім того, передбачалося попросити 870 постійних працівників Остенде взяти 12 днів економічного безробіття до кінця грудня. Тепер він оголосив 18 днів додаткової тимчасової технічної безробіття з січня по березень 2024 року для всіх операторів на заводі в Остенде.

Цей крок є подальшою реакцією на триваюче падіння продажів теплових насосів. Після успішного першого кварталу минулого року більшість ринків теплових насосів у Європі та країнах Північної Європи зазнали падіння продажів теплових насосів. Аналіз Європейської асоціації теплових насосів щодо продажів у десяти країнах за перші дев’ять місяців 2023 року зафіксував зниження продажів теплових насосів для приміщення та гарячої води після хорошого першого кварталу.

Компанія Daikin підтвердила, що ринок побутового опалення тепловими насосами переживав уповільнення попиту з весни 2023 року.

«Daikin вирішила запровадити 18 днів подальшої тимчасової технічної безробіття для операторів свого заводу в Остенде, Бельгія. Ця міра має на меті обмежити виробництво теплових насосів до нових прогнозованих рівнів», – йдеться в заяві компанії.

«Грунтуючись на поточній ринковій ситуації та аналізі економічних показників, Daikin не очікує значного зростання попиту в 2024 році», — додали в компанії.

Незважаючи на те, що теплові насоси розглядаються Європейською комісією як важливе рішення для досягнення амбіцій Зеленої угоди ЄС щодо вуглецевої нейтральності, Daikin звинувачує кілька конвергентних факторів у зупинці зростання попиту в Європі – різке падіння цін на газ, скорочення підтримки теплових насосів кількома європейськими урядами, відкладення Європейською Комісією плану дій щодо теплових насосів, а також висока інфляція та вищі процентні ставки.

«Daikin закликає всіх учасників продовжувати боротися з бар’єрами, які уповільнюють перехід до опалення з низьким вмістом вуглецю, такими як співвідношення ціни на газ і електроенергію», – заявили в компанії, закликаючи до рівних умов для технології.

«Перехід до чистої енергії — це зусилля, яке ми як суспільство так чи інакше повинні зробити. Це принесе користь суспільству в цілому, створить стабільні робочі місця та зменшить залежність від викопного палива. Навіть якщо сьогодні ми переживаємо уповільнення попиту, ми віримо в теплові насоси як ключову технологію для низьковуглецевого опалення та охолодження будівель і залишаємося амбітними на майбутнє», — сказав президент Daikin Europe Тошітака Цубоучі.

У відповідь на позитивне політичне визнання технології теплових насосів і стрімке зростання попиту в 2022 році та в попередні роки Daikin інвестував у свої європейські потужності теплових насосів і інвестує 300 мільйонів євро в нову фабрику теплових насосів для житлових будинків у Лодзі, Польща. На даний момент сайт знаходиться в стадії розробки і планується відкрити восени 2024 року.

https://www.coolingpost.com/world-news/daikin-readjusts-2024-heat-pump-forecasts/