Незважаючи на вплив коронавірусу на світові ринки, попит на теплові насоси у Європі за останній рік дозволив компанії Daikin Europe впоратись з падінням продажів у Японії. Компанія Daikin Industries в своєму річному звіті повідомила про падіння продажів на 2.2% за фінансовий рік, що закінчився наприкінці березня, а її європейський філіал відповів зростанням продажів на 2.2% до €3.07 млрд.

Цього року заплановано початок будівництва нового науково-дослідницького центру Daikin вартістю €140 млн. в Генті. Після закінчення будівництва в кінці 2023 року в центрі буде збільшено кількість інженерів з 220 на сьогодні до 380 у 2025 році. Компанія Daikin Europe стане глобальним центром Daikin Industries з розробки опалювальних рішень з низьким рівнем викидів СО2 з акцентом на технології теплових насосів.

В підтримку цілей з розвитку компанії у підрозділі Daikin Europe EMEA (Європа, Ближній Схід та Африка) заплановано ряд інвестицій, включно з 111 новими посадами на поточний рік. Окрім нових посад в науково-дослідницькому центрі відкриті також вакансії в галузі розвитку бізнесу, логістики, HR та IT.

Через локдауни компанія Daikin Europe зазнавала складнощів в комерційному секторі за останній рік, особливо у сегменті готелів та ресторанів, роздрібних мереж та офісів. Приміщення були зачинені, проекти призупинені в усьому регіоні EMEA. Однак компанія зафіксувала сильний попит на ОВіК рішення в побутовому секторі – модернізація житла з використанням теплових насосів на заміну традиційним бойлерам.

Особливо гарні результати продажів показали країни Бенілюкс, Франція и Німеччина, та навіть в Італії, яка сильно постраждала від Covid-19, компанія Daikin змогла досягти позитивного росту, частково завдяки державним субсидіям на теплові насоси.

Завдяки своїй великій виробничій базі – 85% обладнання, проданого у Європі, виготовляється теж у Європі – компанія Daikin змогла відкоригувати обсяги виробництва в бік попиту. Виробництво на заводі в Остенде було зупинене лиш на два дні, поки решта заводів у Європі адаптували роботу під стандарти безпеки. Завод Daikin з виробництва AHU в Ломбардії (Італія) був закритий тільки протягом 10 робочих днів, встановлених урядом.

Компанія Daikin також змогла переключити своїх партнерів з монтажу комерційного обладнання на побутовий сектор.