БЕЛЬГІЯ: Повідомляється, що випробування оптимізованої CO2-версії холодильної системи Daikin Conveni-Pack показали зниження викидів протягом життєвого циклу на 21% порівняно з традиційним R410A.

Випробування проводились у рамках дослідницького проекту HVACR 4 LIFE вартістю 5 мільйонів євро, який тривав з 2019 до 2023 року. Його очолювала команда інженерів-дослідників Daikin Europe та вивчали використання CO2 як холодоагент в інтегрованих системах охолодження, рішення для комфортного охолодження та акумулювання тепла.

Стверджувалося, що ПГП CO2 є основною відмінністю між ним та установкою R410A. Хоча викиди CO2, пов’язані з матеріалами, використовуваними на установках, були вищими для установки CO2 (оскільки установка вдвічі більша за установку R410A) і установка CO2 споживала більше енергії, установка CO2 показала викиди протягом життєвого циклу на 21% нижче в порівнянні з 10-річний життєвий цикл.

Daikin стверджує, що блок R410A працює помітно краще і на 13% енергоефективніший.

Система Daikin Conveni-Pack, доступна в Японії з початку 2000 року та представлена в Європі в 2006 році, поєднує в собі технологію охолодження, охолодження та енергоефективного кондиціювання повітря з тепловим насосом для заправних станцій та магазинів повсякденного попиту.

Він рекуперує тепло з холодильних вітрин та повторно використовує це тепло для обігріву приміщень. Таким чином, можна покрити близько 38% річних потреб в опаленні типового супермаркету.

В рамках дослідницького проекту було розроблено оптимізовану касету розподілу повітря в приміщенні для системи холодоагенту CO2 та перевірено продуктивність системи акумулювання тепла в різних кліматичних умовах. Системи були встановлені та контролювались в окремих супермаркетах Німеччини, Франції, Іспанії, Чехії та Бельгії.

Новий агрегат оснащений новим ротаційним компресором Daikin, спеціально розробленим для холодоагенту CO2, а також інверторними двигунами BLDC та двоступеневим стисненням.

Команда також адаптувала пакет CO2 Conveni-pack для підключення до модуля зберігання теплової енергії. Також було розроблено економічний касетний внутрішній блок системи.

На основі результатів дослідження, Daikin наполягає на тому, що вибір типу системи залежить від потреб кожного додатку. Через відмінності у продуктивності з різних аспектів компанія Daikin заявляє, що виводить на ринок системи як на R410A, так і на CO2.

“Ми вдячні за можливість бути частиною цього проекту EU Life. Це наочно продемонструвало переваги CO2 як природного холодоагенту в інтегрованих системах опалення, вентиляції та кондиціювання», – сказав Дзюнджі Умамото, віце-президент з холодового ланцюга Daikin Europe.

https://www.coolingpost.com/world-news/co2-conveni-pack-has-better-lccp-but-lower-efficiency/