Daikin збирається випустити свою останню лінійку теплових насосів Altherma 4 з версіями, які використовують холодоагенти R454C і R290 (пропан).

Daikin каже, що нова лінійка теплових насосів повітря-вода є відповіддю на REPowerEU, план Європейської комісії зробити Європу незалежною від російського викопного палива, а також на поступову відмову від ГФВ  в Європі.

R454C з ПГП 148 є сумішшю A2L R32 і 1234yf. Daikin підтверджує, що використання цього холодоагенту з низьким ПГП пропонує широкий спектр варіантів встановлення, що робить його придатним для використання в різних типах житлових будинків по всій Європі. R290, більш відомий як пропан, є холодоагентом  A3 з ПГП лише  3.

Перша  серія, Daikin Altherma 4 H Standard, буде випущена в 2024 році в розмірах від 4 кВт до 8 кВт. Повідомляється, що тепловий насос із робочим  діапазоном до -25ºC підходить для різних європейських країн і може використовуватися  для  різних  типів  систем  розподілу тепла, від теплої підлоги до радіаторів. Температура води на виході до 65ºC.

Друга серія – це Daikin Altherma 4 H Quiet, що працює на R290, потужністю 8, 10 і 12 кВт. Як зрозуміло з назви, головною особливістю цієї серії є особливо низький рівень шуму. Виробляючи воду з температурою до 70ºC, він буде доступний як в однофазній, так і в трифазній версіях.

Daikin заявляє, що пропонуватиме пропан у певних лінійках продуктів, де весь холодоагентний контур встановлено на відкритому повітрі та де це дозволено правилами безпеки. Як і з іншими холодоагентами, Daikin також застосовуватиме спеціальні заходи безпеки до блоків R290, беручи до уваги весь життєвий цикл блоків.

Серія Daikin Altherma 4 була розроблена в Європі для європейського ринку. Кажуть, що особливу увагу було приділено використанню локальних компонентів для обмеження сліду протягом усього життєвого циклу. Для оптимізації продуктивності європейські постачальники виробляють кілька компонентів спеціально для Daikin.

https://www.coolingpost.com/products/daikin-altherma-4-on-r454c-and-r290/