ШВЕЙЦАРІЯ: Daikin поставила ще вісім холодильних установок з водяним охолодженням для центру ядерних досліджень CERN для Великого адронного колайдера високої яскравості, який має запрацювати з 2029 року.

Великий адронний колайдер (High-Luminosity LHC) є найпотужнішим прискорювачем частинок, коли-небудь створеним. Прискорювач знаходиться в тунелі на глибині 100 метрів під землею в CERN, Європейській лабораторії фізики елементарних частинок, на франко-швейцарському кордоні поблизу Женеви, Швейцарія. Прискорювач довжиною 27 км використовується для посилення пучків частинок до високої енергії перед тим, як вони зіштовхнуться один з одним. Цей процес дає фізикам підказки про те, як взаємодіють частинки, і дає зрозуміти фундаментальні закони природи.

High-Luminosity LHC, який повинен запрацювати з початку 2029 року, дозволить фізикам більш детально вивчати відомі механізми, такі як бозон Хіггса, і спостерігати рідкісні нові явища, які можуть виявитися. Наприклад, LHC High-Luminosity вироблятиме щонайменше 15 мільйонів бозонів Хіггса на рік, у порівнянні з приблизно трьома мільйонами бозонів LHC у 2017 році.

Тепло, що виділяється завдяки збільшенню світності Великого адронного колайдера, буде розсіюватися чотирма інверторними гвинтовими холодильними машинами Daikin EWWH-VZ з водяним охолодженням на R1234ze та чотирма тепловими насосами вода-вода EWWS-J на R513A. Загальна холодопродуктивність становить 3,8 МВт.

https://www.coolingpost.com/features/daikin-chillers-to-cool-the-high-luminosity-lhc/