Новий матеріал, який затримує шум та вільно пропускає повітря, буде проходити випробування у лікарнях та інших шумних місцях.

Дана технологія перетворює листи пластику на потужні шумові панелі, ефект зниження шуму яких такий самий, як у п’ятисантиметрового шару фанери, але важать вони при цьому в 4-6 разів менше.

Компанія Metasonixx, що створила панелі Sonoblind, була заснована доктором Джанлука Мемолі (Gianluca Memoli) з Інженерної школи інформатики при Університеті Суссексу та професором Брюсом Дрінковотером (Bruce Drinkwater) з Університету Бристоля. Компанія отримала нагороду Armourers & Brasiers Venture Prize, яка включає в себе інвестиції у розмірі £25000.

“Наші панелі набагато легші за традиційні рішення для зниження шуму та за необхідності можуть навіть пропускати через себе повітря та світло”, – говорить доктор Мемолі. “Деякі панелі можна використовувати замість решіток на кондиціонерах та витяжних вентиляторах для зниження їх шуму, а також разом з жалюзі, щоб затримувати шум при відчинених вікнах.

“Ми хочемо використати гроші від Venture Prize для виробництва панелей та почати їх випробування у лікарнях та офісах по всій Великій Британії. При створенні панелей ми надихались пристроями, які перетворюють світло – лінзи, голограми та LCD дисплеї. Технологія компанії Metasonixx, що базується на акустичних метаматеріалах, може стати абсолютним захистом від шуму в оселях або офісах відкритого планування”.