Компанія Daikin представила 4-етапний план трансформації систем опалення та охолодження в житловому секторі Європи. Його метою є зниження обсягу викидів CO2 в житлових будівлях шляхом збільшення частки використання систем опалення та охолодження на відновлювальних джерелах енергії до 40% до 2030 року. Цей план чудово узгоджується з новими цілями Європейського кліматичного закону зі скорочення обсягів викидів CO2, які змінились з 40% на 55% до 2030 року.
Більшість житлових будинків все ще опалюється застарілим системами, які часто використовують забруднюючі навколишнє середовище викопні види палива, такі як вугілля та мастило. На сьогодні загальний фонд будівель Європи дає близько 36% усіх викидів CO2 в ЄС. В деяких європейських країнах відновлювальне тепло, завдяки використанню теплових насосів, стало новим стандартом у новобудовах, а його потенціал потребує більш широкого застосування при заміні старих систем.
Патрік Кромбе (Patrick Crombez), генеральний директор підрозділу Опалювальних систем та відновлювальних джерел енергії у Daikin Europe: “Необхідна чітка та доступна стратегія для декарбонізації побутового опалення, та технології на відновлювальних джерелах енергії грають ключову роль у досягненні нових цілей, особливо у сегменті заміни старих систем. Компанія Daikin намітила нові амбіційні цілі та бере на себе ініціативу, надаючи свій 4-етапний план трансформації побутового опалення”.
Першим кроком цього плану є зміцнення нових норм будівництва щодо використання енергії. Сьогодні, за оцінками Daikin, теплові насоси вже складають 50% ринку в нових будинках (на одну родину) по всій Європі. Зміцнення поточних норм має бути розроблено з тим, щоб теплові насоси були закріплені у вигляді стандарту.
Другий крок – це збільшення частоти проведення замін старих систем. Щоб досягти цілей Європейського кліматичного закону, кількість замін старих систем необхідно подвоїти з 1% до 2% до 2030 року. Старі системи замінюються більш енергоефективними, що природним шляхом призводить до скорочення викидів. Ще однією складністю є мотивація жителів ЄС, щоб вони обирали рішення на відновлювальних джерелах енергії. Тому необхідно більш широко проводити роз’яснення про те, що опалювальні системи на відновлювальних джерелах енергії, такі як теплові насоси, є ефективними, економічними та визнаними рішеннями.
Третій крок полягає у скасуванні пільг на проекти з використанням викопних енергоносіїв. Наразі прямі чи непрямі пільги ставлять масляні та газові бойлери в більш вигідне положення, ніж теплові насоси. Вони робляться більш дешевими та доступними, тому відновлювальним технологіям потрібні рівні умови. Різниця в цінах на газ та електроенергію в багатьох країнах ЄС надто висока, щоб теплові насоси були доступні для всіх жителів ЄС.
Останнім кроком є закріплення опалювальних систем на відновлювальних джерелах енергії у вигляді стандарту при заміні старих систем. Компанія Daikin вважає теплові насоси найкращим рішенням – вони здатні забезпечувати високу ефективність навіть при низьких зовнішніх температурах. Вони підходять для будь-якого типу будинків та квартир. Використання відновлювальних джерел енергії для опалення вашого дому дозволяє скоротити обсяги споживання забруднюючих навколишнє середовище викопних видів палива та викидів CO2.
Компанія Daikin поставила перед собою мету стати вуглецево-нейтральною компанією у світовому масштабі до 2050 року. Ці чотири кроки на сьогодні є найбільш ефективним способом декарбонізації побутового сектору опалення, та компанія Daikin закликає всіх учасників ринку закатати рукава та долучитись.
“В компанії Daikin ми щодня працюємо над тим, щоб реалізувати ці 4 кроки. Технології є, та наші інвестиції допомагають. Ми залучаємо до цього руху своїх партнерів монтажників. Теплові насоси – це майбутнє ринку по заміні старих систем, а наш обов’язок переконати в цьому інших. Всі знаки вказують на те, що потрібно діяти негайно. Слів вже замало; потрібні чіткі дії. Це єдиний спосіб зробити Європу кліматично нейтральною до 2050 року” – говорить Патрік Кромбе.