Провідний університет США отримав грант на $1.25млн. від Міністерства Енергетики США на розробку нової електрохімічної технології теплового насосу.

За даними команди вчених, яку очолює Центр CHPB Університету Перд’ю, безпарокомпресійний електрохімічний тепловий насос (NOVEL HP) має потенціал перевершити традиційні парокомпресійні системи.

Попередня розробка концепції фінансувалась за рахунок гранту Центру CHPB та завершилась експериментальними роботами з перевірки концепції та оцінки моделювання. Заявлено, що трирічний грант Міністерства Енергетики дозволить продовжити розробку та більш комплексну оцінку, яка наблизить нову технологію до комерційного використання.

Технологія використовує хімічну реакцію для зміни стану робочої рідини, від більш до менш летючого та навпаки. Це дозволяє основній компресії проходити у рідкій фазі та використовувати ряд різних робочих рідин, які б не підійшли для використання у парокомпресійній технології.

Поточна робота зосереджена на вивченні масштабованості системи теплового насосу з організацією хімічних циклів за допомогою створення детальної термодинамічної моделі разом з двомірною дискретизованою моделлю електрохімічної комірки.

Вивчення розмірів комірки, а також витрата робочих рідин, таких як ізопропіловий спирт та ацетон, будуть використані для визначення вимог з холодопродуктивності для побутових та комерційних будівель.

Команда Університету Перд’ю стверджує, що дана технологія може показати покращення енергоефективності більш ніж на 20% порівняно з традиційними парокомпресійними системами, при цьому вона буде сприяти переходу до нових холодоагентів з низьким потенціалом глобального потепління.