Останні роки компанія Daikin стикалась  зі складнощами на ринку стосовно показників ефективності (номінальної та сезонної), перевірених сертифікатом Eurovent та опублікованих на їх сайті. Показники обладнання Daikin нижчі за показники більшості конкурентів, які беруть участь у програмі. Це призвело до виникнення багатьох питань та сумнівів на ринку, а конкуренти намагались цим скористатись, хоча системи VRV Daikin показали себе кращими в умовах реального життя.

Як вже пояснювалось раніше, це сталось через те, що більшість конкурентів використовує спеціально спроектовані/перерозмірені внутрішні блоки, щоб отримати дуже високі показники ефективності. Звісно ж вони далекі від застосування в реальному житті, оскільки в більшості випадків ці внутрішні блоки або недоступні для продажу та/або занадто дорого коштують (близько до ціни зовнішнього блоку) та/або не підходять для використання через свої величезні розміри та вагу.

Незважаючи на те, що все це було виявлено на ранніх етапах програми та підтверджено більшістю учасників ринку (монтажниками, консультантами, підрядниками, проектувальниками), було досить важко обійти офіційні показники Eurovent. Незважаючи на це, компанія Daikin Europe – за підтримки всього вищого керівництва (включно з паном Мінака) – вирішила залишатись відданою цінностям компанії та етиці, та продовжити подавати на ринок достовірну та надійну інформацію, що відповідає не тільки “букві закону”, але й “змісту закону”. Таким чином компанія відмовилась проектувати та виробляти спеціальні внутрішні блоки тільки для демонстрації високих показників ефективності, що і має робити відповідальний лідер виробництва ОВіК обладнання.

Останні два роки компанія Daikin Europe часто проводила зустрічі з комітетом Eurovent Certita (відповідальним за програму сертифікації систем VRF) за участі інших (29) виробників систем VRF. На цих зустрічах тільки компанія Daikin Europe NV пропонувала кілька варіантів, які забезпечать більш зіставні та достовірні випробування, а відповідно й дані, методи, що виключають спеціально спроектовані внутрішні блоки. За підтримки ERC та EDC компанія зробила кілька пропозицій, які, нажаль, були відхилені через сильну опозицію з боку більшості (найбільших) конкурентів.

Влітку 2020 року компанія Daikin Europe добилась того, що її останню пропозицію було прийнято комітетом Eurovent Certita (ECC) та було винесено офіційне рішення, в якому використання спеціально розроблених/перерозмірених внутрішніх блоків двічі було названо “обманними діями”. Після цього рішення п’ять конкурентів (деякі з найбільших) оскаржили це рішення, офіційно звернувшись до Комітету програм та політики сертифікації (CPPC), який є найвищим органом, відповідальним за усі програми сертифікації Eurovent. Комітет CPPC запросив компанію Daikin Europe NV та іншого виробника (найбільшого з тих, хто оскаржив рішення ECC) для пояснення своїх позицій з метою прийняття остаточного рішення.

Ми з радістю повідомляємо про те, що комітет CPPC повністю прийняв пропозицію компанії Daikin Europe NV та вирішив, що програму необхідно оновити вже у 2021 році. Це стало результатом великої командної роботи за підтримки ERC та EDC.

Пропозиція включала в себе обмеження AFR (Air Flow Rate) витрити повітря на кВт холодо/теплопродуктивності на кожен внутрішній блок, що використовується для тестування до 275м3/г/кВт. Таким чином система досягне правильного рівня комфорту в реальному житті. Це великий крок вперед для компанії Daikin Europe, оскільки:

  1. Це доводить визнання ключових цінностей компанії Daikin Europe для надання достовірних даних з повагою до своїх клієнтів та всього ринку.
  2. Учасники ринку зможуть прийняти правильне рішення у виборі правильної системи VRF.
  3. Приватні та державні фонди будуть правильно інвестуватись, а встановлені системи працюватимуть відповідно до достовірних даних.
  4. Це прокладає шлях для майбутнього оновлення ENERLot10 та ENERLot21 з аналогічною забороною на використання спеціально спроектованих/перерозмірених внутрішніх блоків, як в цьому випадку.

Ми сподіваємось побачити зміни на безкоштовній версії сайту Eurovent протягом 2021 року, найвірогідніше ближче до його кінця. Це довготривалий процес, який, як було вже сказано вище, зустрів дуже сильну опозицію з боку більшості найбільших виробників.