Завод компанії Daikin в провінції Сакар’я (Туреччина) генерує майже повний обсяг необхідної йому енергії завдяки встановленню сонячних панелей на всій поверхні даху заводу площею 55000м².

Всі ці панелі генерують 7 млн. кВт/г електроенергії. Це дорівнює 90% необхідного заводу обсягу енергії, що робить його майже енергетично нейтральним.

Однак після запуску система вартістю $3 млн., встановлення якої проводилось з лютого по липень, перевищила очікування з продуктивності, оскільки за перші три місяці роботи вона генерує 118% необхідного заводу об’єму. Згідно з оцінками компанії інвестиції в цей завод окупляться менш ніж за 7 років.

Окрім інвестицій в Туреччині компанія Daikin Europe також вкладає кошти й в інші виробничі об’єкти в Європі. В першу чергу це завод в Остенде (Бельгія), який повністю забезпечується “зеленою” електроенергією та обладнаний 2000 сонячних панелей.

“Якщо ми хочемо стати енергетично нейтральними за три десятиліття, то нам потрібно діяти на всіх рівнях ланцюга поставок Daikin, від наших постачальників до наших виробничих процесів, а в кінцевому результаті і з нашою продукцією”, – говорить Патрік Кромбе (Patrick Crombez), генеральний директор Daikin Europe heating and renewables. “Завод в Туреччині – це надихаючий приклад того, що можливо, коли компанії не бояться діяти”, – додав він.

Завод в провінції Сакар’я виробляє побутові кондиціонери, вентиляційні системи, бойлери, фанкойли та панельні радіатори.

https://www.coolingpost.com/world-news/daikin-turkey-factory-generates-its-own-energy/